Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 22:29:01 -6h
Tokio (Japonia) 12:29:01 +8h
Sydney (Australia) 13:29:01 +9h
Londyn (Anglia) 03:29:01 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

150

Waluty świata - Raport poranny

07.10.2013 11:07 poniedziałek

Bardzo spokojnie rozpoczyna się nowy tydzień na rynkach głównych par, a ich kursy w większości pozostają w okolicach piątkowych zamknięć lub też obserwujemy lokalne póki co ruchy korekcyjne. Niestety dzisiejsze kalendarium nie jest zbyt bogate, wobec czego ożywienie handlu zobaczymy prawdopodobnie w momencie startu amerykańskiej sesji, kiedy to powróci temat budżetu i być może limitu zadłużenia.

Jeśli chodzi o rynek eurodolara, to kurs tej pary po piątkowym teście górnej części dość istotnej strefy wsparć lekko się od niej odbija, jednak na obecnym etapie wygląda to raczej na korektę.

Tym samym patrząc na ten rynek w nieco szerszej perspektywie znajdujemy się w obrębie formacji trójkąta rozszerzającego się, który buduje się od 25 września br. Sygnałem kierunku dalszego trendu tej pary będzie kierunek wybicie z tej formacji. Jej wymowa (ułożenie w trendzie), ale również układ krótko i średnioterminowych cykli preferują scenariusz spadkowy

. Zacznie się on materializować po pokonaniu strefy wsparć rozciągającej się między 1,3540 a 1,350.

W obrębie pierwszej, istotnej strefy wsparć znajduje się z kolei kurs pary GBP/USD, a to oznacza, że w perspektywie pierwszej części obecnego tygodnia można oczekiwać jakiegoś wzrostowego odbicia.

Patrząc jednak na strukturę ostatniego ruchu w dół na wykresach krótkoterminowych wydaje się, że przed ewentualnym odbiciem zobaczymy jeszcze poziomy niższe od 1,60.

Modelową strukturę obecnej fali w dół, jeśli ma być ona impulsem, przedstawiłem na powyższym wykresie.

Presja podażowa utrzymuje się cały czas na rynku USD/JPY, a ostatnie odbicia na tym rynku są co raz słabsze.

Kluczowym w krótkim terminie wsparciem jest poziom 96,80, a jego pokonanie mogłoby moim zdaniem uaktywnić dodatkowe „pokłady” podaży. Gdzie w takim przypadku należałoby szukać kolejnych – pisałem o tym w ostatnim raporcie tygodniowym.

Tomasz Marek
EFIX Dom Maklerski S.A.

auInne artykuły z tego działu: Inne artykuły: