Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 22:48:09 -6h
Tokio (Japonia) 12:48:09 +8h
Sydney (Australia) 13:48:09 +9h
Londyn (Anglia) 03:48:09 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

112

Chaotyczny koniec miesiąca na rynku walut

29.11.2013 16:44 piątek

Amerykanie są zajęci obchodami Święta Dziękczynienia, a sesja azjatycka ponownie okazała się dość spokojna. Dane z Japonii i Australii były mieszane, ale - co interesujące - wskazywały na inflację w Kraju Kwitnącej Wiśni. Jednak ruchy odpowiednich walut były nieznaczne, podobnie jak ogólne zmiany w tabeli.

W Europie poznaliśmy dziś wskaźniki CPI i dane dotyczące zatrudnienia, które nie wpłynęły w istotny sposób na ogólną sytuację na rynku. Krążą pogłoski o zleceniach stop w parze EUR/USD powyżej poziomu 1,3625, a patrząc na obecny kurs wydarzeń, wydaje się, że do czasu, gdy dyżurni maklerzy rozpoczną pracę w Nowym Jorku, zlecenia te przejdą już do historii.

Z wyjątkiem kanadyjskiego PKB w sesji amerykańskiej nie spodziewamy się dziś żadnych istotnych odczytów. Biorąc pod uwagę, iż większość Amerykanów udała się na czterodniowy długi weekend, przed nami zapewne bardzo spokojne popołudnie

. Przepływy na koniec miesiąca będą interesujące w momencie fixingów. Osobiście czekam na masowe kupowanie dolara amerykańskiego.

W odniesieniu do poszczególnych par:

EUR/USD: Jak już wspomniałem powyżej, wydaje mi się, że linia najmniejszego oporu znajduje się wyżej, przynajmniej na tyle, by zebrać łatwo dostępne plony w postaci zleceń stop ponad poziomem 1,3625. Sprzedający powrócą do gry w okolicach 1,3650, ponieważ czekają na szybkie zniesienia. To traderzy jednosesyjni o głębokich kieszeniach, wystarczająco potężni, by mieć swobodę ruchów; dlatego w przypadku, gdyby dotarli do tych zleceń, będą je odkupywać poniżej 1,3600/1,3590.

GBP/USD: Para ta nadal dąży do tegorocznych wierzchołków i niemal już je osiągnęła ubiegłej nocy. W trakcie dnia należy jednak nastawić się na strategię range trading z odchyleniem w górę. Dolna granica przedziału powinna utrzymać się na poziomie 1,6280, a sprzedających jeszcze nie widać.

AUD/USD: Dalszy ciąg strategii range trading z odchyleniem w dół. Sprzedający pojawili się w okolicach wierzchołków z ubiegłej nocy, tj. w rejonach 0,9120, powyżej znajdują się niewielkie zlecenia stop, a jeszcze więcej sprzedających dołączyło w okolicach 0,9135/50. W dolnej części przedziału nadal spodziewam się odbicia, a bariera na poziomie 0,9050 może okazać się jednak zbyt kusząca. A kiedy to wreszcie nastąpi, cóż…

GBP/AUD: Nie jest to transakcja jednosesyjna, ale… Kluczowy jest poziom 1,8100, a biorąc pod uwagę, że para GBP/USD wyraźnie zmierza w stronę 1,6380/6400, natomiast para AUD/USD w kierunku 0,9000/30, nie powinien okazać się trudny do osiągnięcia. A jak to się uda… czas na sprzedaż, moi drodzy.

Najlepsze, co możemy zrobić w ten chaotyczny ostatni piątek miesiąca to zająć się ozdabianiem naszych kasków.

Ken Veksler, Saxo Bank

kk

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: