Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 06:13:07 -6h
Tokio (Japonia) 20:13:07 +8h
Sydney (Australia) 21:13:07 +9h
Londyn (Anglia) 11:13:07 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

150

Waluty świata - Raport popołudniowy

31.01.2014 17:01 piątek

Na najważniejszej parze walutowej oglądamy dziś sporą zmienność. Od kilku godzin silnie na wartości względem dolara traci europejska waluta, zmieniając obraz techniczny tej pary na spadkowy.

EUR/USD

Wczoraj wieczorem kurs eurodolara naruszył ważną strefę wsparć. Zamiast jednak kontynuować ruch w dół przez kolejne kilkanaście godzin budował wąską konsolidację poniżej pokonanej linii trendu wzrostowego (patrz wykres). Dzisiaj popołudniu notowania ponownie ruszyły na południe i obecnie testują poziom tegorocznych minimów (1,35). Pokonanie tych wsparć zmieni obraz tej pary na spadkowy w średnim terminie i otworzy drogę do okolic 1,33 na tym rynku (poprzednie dołki z listopada 2013 roku – patrz drugi wykres).

GBP/USD

Sytuacja techniczna na parze GBP/USD wygląda dzisiaj trochę inaczej. Kurs tej pary w godzinach porannych po raz kolejny pozytywnie przetestował dolne ograniczenie kluczowej strefy wsparć (1,6445 – 1,6488), by następnie odbić do górnej granicy (patrz wykres)

. Tym samym sygnał spadkowy w średnim terminie nie został na tej parze wygenerowany. Pokonanie nakreślonej strefy otworzy drogę do kontynuacji ruchu w dół w perspektywie najbliższych dni, a nawet tygodni, z kolejnymi celami na poziomie tegorocznych minimów (1,6308).

Karolina Bojko-Leszczyńska
EFIX Dom Maklerski S.A.

au

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: