Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 00:40:09 -6h
Tokio (Japonia) 14:40:09 +8h
Sydney (Australia) 15:40:09 +9h
Londyn (Anglia) 05:40:09 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

90

E-kantory mają gdzie się rozpychać łokciami

11.06.2014 11:21 środa

95% Polaków jeszcze nie skorzystało z oferty e-kantorów - bronią się przed tym… przyzwyczajeniem do innego modelu zakupu walut. To ogromny potencjał dla branży handlującej walutami w internecie. Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie Currency One SA, operatora serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat.

Spośród osób deklarujących wymianę walut ? badanych wymienia walutę raz na pół roku, a 42% raz w roku. Tylko ok. 13% robi to co miesiąc. Najczęstszym powodem wymiany walut jest planowany wyjazd zagraniczny w celach turystycznych. Taką odpowiedź zaznaczyło prawie 60% respondentów. ? z nas wymienia, ponieważ potrzebuje walutę na wyjazd zagraniczny w celach zawodowych lub zarobkowych. Niecałe 5% Polaków samodzielnie spłaca kredyt hipoteczny w walucie, taka sama grupa potrzebuje walutę do realizacji transakcji biznesowych w swoich firmach.

Jeśli już wymieniamy pieniądze, najczęściej wybieramy kantor

. Jako powody niekorzystania z internetowej wymiany walut Polacy podają na pierwszym miejscu przyzwyczajenie – co 4 badany. – To ciekawe, że mimo ogromnego rozwoju branży e-commerce w Polsce, wciąż tak duża grupa Polaków w wybranych obszarach handlu ma opory przed zmianą przyzwyczajeń. Tracą na tym nie tylko czas, jaki muszą poświęcić na odwiedzenie kantoru stacjonarnego, ale przede wszystkim konkretne oszczędności, jakie mieliby, decydując się na zakup waluty przez internet – mówi Tomasz Górski, Dyrektor Marketingu w Currency One SA, operatorze serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat.

Na kolejnej pozycji, jaką badani wskazali jako powód niekorzystania jeszcze z e-kantorów, znalazł się brak wiedzy o takiej formie wymiany. – Dla nas to jasny sygnał, że mamy jeszcze wiele do zrobienia w popularyzacji tej formy wymiany walut. A potencjał wzrostu jest ogromny. Wymiana walut online jest przecież szybka, bezpieczna jak transakcje bankowe i tańsza – bo e-kantory mają dużo niższe marże, stąd kursy walut są tu po prostu korzystniejsze niż w kantorach stacjonarnych. Zamierzamy mocno powalczyć o ich klientów – podsumowuje Tomasz Górski.

Badanie TNS Polska zostało zrealizowane na zlecenie Currency One SA w maju 2014 r.

 

InternetowyKantor.plJa nie przepłaca, gieldawalut:)
15.01.2018 01:33 poniedziałek ~Szymberski
Trudno powiedzieć. Bo jakoś kantory na mieście są, więc wygląda na to że jeszcze się im opłaca. Ale mnie jako klientowi nie bardzo i jestem tego świadomy. Nie przepłacam ponieważ wymieniam na Gieldawalut.com- bezgotówkowo, online, znacznie taniej.
przeplacamy??
13.01.2018 00:16 sobota ~MaGa
Czy na pewno tak wielu Polaków jeszcze przepłaca? Trochę trudno mi uwierzyć, ja z Amronet korzystam już chyba 3 rok przy czym kluczową sprawą były właśnie lepsze kursy i niższe koszty.
dobra usluga
10.01.2018 00:12 środa ~Szczodr
Jest to popularna usługa, normalna skoro e-kantor wycenia lepiej. Akurat ze wspomnianego pluskantor.pl też korzystałem co dało mi dokladny obraz funkcjonalności bezgotówkowych wymian. Do zalet dodam też dostęp bez ograniczeń całą dobę, wygodę realizacji z mobilnych urządzeń oraz bezstresową decyzję czy kurs nam się podoba- na spokojnie można przekalkulować.
Online- TAK:)
27.12.2017 23:06 środa ~Bartek Zająć
Nowy model wymiany walut jest rewelacyjny, myślę, że już więcej osób i firm nabrało do niego zaufania. Sam zacząłem jakoś od wiosny tego roku wymieniać przez Pluskantor.pl i to się przyczyniło to sprawniejszego funkcjonowania firmy i tego, że nie tracę pieniędzy przy przewalutowaniach.
E kantor najlepszą opcją
20.11.2017 21:24 poniedziałek ~Morbid77
Do kantorów online przekonałem się rok temu, korzystałam z kilku, żaden mnie nie zawiódł pod względem bezpieczeństwa czy też funkcjonalności, ale Gieldawalut.com okazała się przy tym najtańsza. Polecam tę formę przewalutowań
Internetowe wymiany
e-kantory - tak, ale te najtańsze
e-kantory - tak, ale te najtańsze
polecam e-kantory
kantory online - przede wszystkim wygoda
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: