Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 23:52:32 -6h
Tokio (Japonia) 13:52:32 +8h
Sydney (Australia) 14:52:32 +9h
Londyn (Anglia) 04:52:32 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

135

Przegląd sytuacji technicznej na wybranych instrumentach

09.07.2014 18:25 środa

S&P 500 blisko psychologicznego poziomu 2000 pkt

Kolejna wzrosty na amerykańskim indeksie S&P 500. Indeks pięciuset największych spółek notowanych na nowojorskiej giełdzie ustanawia kolejne rekordy i zbliża się do ważnego psychologicznego poziomu 2000 pkt.

Po niewielkiej korekcie, która zakończyła się w okolicach 1960 pkt, gdzie znajduje się lokalne wsparcie oraz przebiega linia krótkoterminowego trendu, kurs znowu skierował się na północ. Najbliższy opór znajduje się na poziomie okrągłej liczby 1975 pkt tzw. round number. Na razie nic nie zapowiada aby indeks miał w najbliższym czasie wyhamować, a przebicie poziomu 2000 pkt może dać sygnał do kolejnej fali wzrostowej. Krajowi inwestorzy mogą tylko zazdrościć koniunktury na giełdzie za oceanu, porównując wykresy WIG20 i S&P500.


Wykres 4-godzinowy S&P 500Źródło: Admiral MarketsAUD/CAD potwierdzenie trendu spadkowego

Po zakończonej korekcie ostatniej fali spadkowej na poziomie 61,8% zniesienia Fibonacciego na wykresie AUD/CAD powróciliśmy do spadków

. Kurs wyłamał się z chwilowej konsolidacji i po przełamaniu poziomu 1,0250 kieruje się na południe. Pierwsze wsparcie może napotkać w okolicach psychologicznego poziomu 1,0000, gdzie możemy zaobserwować chwilową konsolidacje wynikającą z realizacji zysków. Po przełamaniu tego poziomu inwestorzy mogą pokusić się o zniesienie całej poprzedniej fali wzrostowej. Alternatywny scenariusz ma szanse realizacji po odwrocie kursu ponad poziom ostatnich szczytów, czyli 1,0050


Wykres 4-godzinowy AUD/CADŹródło: Admiral MarketsAUD/CHF kolejna fala wzrostowa

Ponownie kurs AUD/CHF skierował się ku górze po idealnym odbiciu od 23,6% zniesienia Fibonacciego oraz wsparcia w okolicach 0,8320. Dolar australijski wciąż umacnia się w stosunku do franka szwajcarskiego, co jest potwierdzeniem trendu wzrostowego trwającego od początku marca. Problemem dla strony popytowej może być przełamana linia trendu, która może działać jak poziom oporu. Najbliższy opór wyrażony liczbowo znajduje się w okolicach 0,8475. Po jego przełamaniu może nastąpić kolejna fala wzrostowa. Alternatywnym scenariuszem będzie ponowny atak na wsparcie w okolicach 0,8320 i trwałe go przebicie.


Wykres dzienny AUD/CHF


 
Źródło: Admiral Markets


Złoty chwilo się zatrzymał po wczorajszym umocnieniu

Kurs EUR/PLN wczoraj mocna się umocnił przebijają wsparcie na poziomie w okolicach 4,13. Dzisiaj na rodzimej walucie obserwujemy chwilowe uspokojenie i niewielkie wahania. Napływ zagranicznego kapitałów zagranicznych na polski rynek długu sprzyjał w ostatnim czasie również polskiej walucie. Trend powinien być kontynuowany na docelowy poziom, na którym kurs może zatrzymać się na dłużej jest w okolicach 4,09. Jeżeli kurs miałby skierować się północ na pewno długoterminowym poziomem oporu jest linia trójkąta, z którego kurs EUR/PLN niedawno się wybiło.


Wykres dzienny EUR/PLN


 
Źródło: Admiral MarketsKomentarz przygotował:
Departament Analiz Admiral Markets AS Oddział w Polsce

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: