Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 20:40:26 -6h
Tokio (Japonia) 10:40:26 +8h
Sydney (Australia) 11:40:26 +9h
Londyn (Anglia) 01:40:26 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Który fundusz inwestycyjny wybrać?

24.09.2014 15:25 środa

Erę chowania pieniędzy w skarpetkę już dawno mamy wszyscy za sobą. Trzeba wiedzieć, że pieniądze, które nie pracują na siebie tracą swą wartość. Jeżeli zdarza Ci się myśleć o inwestycjach i chciałbyś inwestować swoje finanse, lecz nie wiesz jak to zrobić, to jesteś na dobrej drodze! Połową sukcesu jest już sam fakt, że myślisz o inwestowaniu.

Aby sukces był pełny musisz dowiedzieć się w co inwestować swoje oszczędności. Aby w ogóle zacząć inwestowanie swoich finansów potrzebujesz sprawdzonego i bezpiecznego funduszu inwestycyjnego. Sprawdź jak łatwo i szybko za pomocą funduszy inwestować na przykład w akcje giełdowe czy nieruchomości.

 Warto sprawdzić jakie są najlepsze fundusze inwestycyjne oraz na czym tak naprawdę nam zależy, gdyż fundusze są najróżniejsze. Możliwe jest na przykład inwestowanie w fundusze agresywnego wzrostu, na których co prawda można dużo i szybko zarobić, ale równie szybko stracić, gdyż są to fundusze najbardziej ryzykowne. Aby dobrze zainwestować należy określić sobie cel oraz obliczyć prawdopodobieństwo zysków i strat, by nie wpaść w pułapkę. Istnieją różne fundusze inwestycyjne, na których można zwiększyć swoje finanse, każdy jednak powinien wybrać taki fundusz, który będzie najlepiej dopasowany tylko do jego upodobań

Pieniądze, które postanowimy wpłacić na fundusz inwestycyjny są przeliczane. Stanowią one później tytuł prawny do uczestnictwa we wszystkich dochodach wypracowywanych przez dany fundusz. Jeżeli jednak fundusz straci to i nam nie przyniesie zysku. To w jaki sposób zainwestujemy swoje pieniądze zależy tylko od nas. Warto jednak jest zastanowić się nad aspektem inwestowania w fundusze, by nie zamrażać pieniędzy. Niech pieniądz pracuje na siebie każdego dnia, dzięki odpowiedniemu, wybranemu przez Ciebie funduszowi inwestycyjnemu.

Pamiętać należy o tym, że inwestycja w akcje jest bardziej ryzykowna, ale daje większe możliwości zarobienia, natomiast gdy inwestujemy w obligacje lub na przykład bony skarbowe czas inwestycji wydłuża się, możliwość zarobków nie jest ogromna, ale maleje znacząco ryzyko straty części zainwestowanych pieniędzy.

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: