Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 02:27:08 -6h
Tokio (Japonia) 16:27:08 +8h
Sydney (Australia) 17:27:08 +9h
Londyn (Anglia) 07:27:08 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

166

Pożyczka online i przeprowadzka - niby związku brak, a jednak!

11.02.2015 10:46 środa

Zmiana miejsca zamieszkania to dla każdego człowieka wielkie wyzwanie logistyczne. Kto choć raz w życiu się przeprowadzał, ten wie, ile rzeczy trzeba załatwić. Pakowanie, sprzątanie, zamówienie firmy transportowej, rejestracja przesyłu prądu i gazu do nowego mieszkania – jest tego multum.

Niestety, z powodu nagromadzenia takiej ilości obowiązków, bardzo łatwo zapomnieć o wielu formalnościach, których należy dopilnować, gdy zmienia się adres na nowy. Inaczej może się okazać, że prenumerowane czasopismo nie trafia już do naszej skrzynki pocztowej (a nowy lokator starego mieszkania cieszy się ilustrowanego magazynu za darmo). Dlaczego? Cóż, bo w wirze przeprowadzki zapomnieliśmy zgłosić do wydawcy nasz nowy adres.

Zgodnie z przepisami to na konsumencie korzystającym z usługi leży konieczność informowania usługodawcy o zmianie adresu zamieszkania, który widnieje w zawartej umowie

. Działa tu zasada wzajemności: jeśli przedsiębiorstwo, np. sklep internetowy, zmienia swój regulamin lub siedzibę, wówczas również musi poinformować o tym fakcie swoją klientelę.

W przypadku pożyczki online bez BIK brak aktualizacji adres zamieszkania w bazie danych pożyczkodawcy może być dla Ciebie dosyć dotkliwy i wiązać się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty za spóźnienie w spłacie zobowiązania. W ferworze codziennych obowiązków możesz zapomnieć o zbliżającym się terminie spłaty, a wysłane przez nas pocztą przypomnienie trafi na stary adres i wówczas go nie otrzymasz. Co wtedy? Cóż, wówczas musisz się liczyć z tym, że wysokość spłaty wzrośnie o koszty odpowiednie do okresu, z którym spóźniłeś się z uregulowaniem pożyczki.

Jak zapobiec takiemu nieprzyjemnemu obrotowi sprawy? To proste, jeśli zmieniasz miejsce zamieszkania, poinformuj nas to tym niezwłocznie. Nie wymaga to wiele zachodu, wystarczy, że zadzwonisz pod numer telefonu 664 792 120, przekażesz na tę informację i załatwione.

Zawsze też warto pamiętać o terminie spłaty, np. zapisać go kalendarzu lub ustawić przypomnienie w telefonie komórkowym, a wówczas nawet, gdy zapomnisz podać nam nowy adres, nie będziesz narażony na opłaty z tytułu spóźnienia.
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: