Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 06:20:39 -6h
Tokio (Japonia) 20:20:39 +8h
Sydney (Australia) 21:20:39 +9h
Londyn (Anglia) 11:20:39 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Czy warto mieć konto oszczędnościowe?

17.11.2015 17:01 wtorek

Pieniądze trzeba oszczędzać. Nawet jeśli tego nie robisz, na pewno masz jakąś mniejszą lub większą kwotę przygotowaną na tak zwaną „czarną godzinę” – uczyli Cię przecież od najmłodszego. I choć być może teraz Twoja sytuacja jest stabilna, nigdy nie wiesz, co czeka Cię za kolejnym zakrętem.

I właśnie na takie ewentualności i nieprzewidziane zwroty akcji dobrze jest być przygotowanym. Jak? Chociażby w postaci dodatkowego zabezpieczenia finansowego, o które możesz zadbać wraz z kontem oszczędnościowym. W najnowszym materiale wyjaśnimy Ci, dlaczego warto je posiadać i na co zwrócić uwagę podczas jego zakładania.

Zabezpieczenie na przyszłość

Jak już wspomnieliśmy, konto oszczędnościowe jest Twoją szalupą ratunkową, która choć zazwyczaj na statkach stoi nieużywana, może przecież kiedyś się przydać. Szczególnie w czasach, gdy sytuacja gospodarcza w naszym kraju jest tak niepewna – każdy z nas powinien mieć swoje wyjście awaryjne. Jeśli więc nie chcesz zabezpieczać się na przyszłość papierami wartościowymi, złotem czy nieruchomościami, sprawdź jakie produkty oferują Ci banki. Szczególnej uwadze polecamy Ci konta oszczędnościowe, które obok lokat są najbezpieczniejszą formą oszczędzania.

Plusy i minusy kont oszczędnościowych

Co jest dla Ciebie ważniejsze – procent, czy płynność finansowa? To pierwsze i najważniejsze pytanie jakie powinieneś zadać sobie przed założeniem konta oszczędnościowego. Jeśli więc odpowiedziałeś twierdząco na drugą część pytania – opcja konta, np. w https://www.getinbank.pl/finanse-osobiste/oferta/konta/ jest idealna dla Ciebie! Gdy zaś liczy się dla Ciebie przede wszystkim jak największy zysk z pieniędzy, które posiadasz, lepiej byś rozejrzał się za dobrze oprocentowaną lokatą, bo rachunki oszczędnościowe są znacznie niżej oprocentowane i mają zmienny kurs oprocentowania, dlatego musisz liczyć się w ich przypadku z większym prawdopodobieństwem obniżenia go w trakcie użytkowania.
Gdzie założyć najlepsze konto oszczędnościowe?

Nim zdecydujesz się na jakikolwiek oferowany Ci produkt, zapoznaj się z ofertą kilku banków porównaj w nich wartość oprocentowania, warunki otwarcia rachunku i częstotliwość kapitalizacji odsetek. Te trzy aspekty pomogą Ci podjąć najwłaściwszą dla siebie (i swoich pieniędzy) decyzję.
 

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: