Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 06:17:58 -6h
Tokio (Japonia) 20:17:58 +8h
Sydney (Australia) 21:17:58 +9h
Londyn (Anglia) 11:17:58 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Karta walutowa prepaid - poznaj jak wygodnie płacić obcą walutą

27.11.2015 19:00 piątek

Kantory internetowe w ostatnim czasie postawiły na intensywny rozwój, który miał przede wszystkim zwrócić uwagę potencjalnych klientów i zarazem udoskonalić ich ofertę.

Teraz w tym miejscu można nie tylko wymienić walutę, ale również otrzymać kartę walutową prepaid. Co to takiego? Jak taka karta działa? Z jakimi kosztami się wiąże? I jeszcze jedno – jakie korzyści płyną z użytkowania jej?

Co to karta prepaid?

Karta walutowa prepaid to wbrew pozorom nic skomplikowanego. Można ją nazwać po prostu kartą, na której znajdują się zdeponowane środki pieniężne. Po co te środki i jak można je wykorzystać? To proste. Znajdującymi się na karcie środkami, można realizować płatności praktycznie na terenie całego świata i to zarówno w sklepach, jak też w bankomatach.

Jak działa ta karta?

Wystarczy zdobyć kartę w dowolnym kantorze internetowym lub w innym punkcie, zasilić ją i już praktycznie można dokonywać płatności. Rozliczenia transakcji dokonywane są w czterech walutach – euro, funtach brytyjskich, dolarach amerykańskich i złotówkach. Kartę można wielokrotnie doładowywać, dlatego można z niej korzystać przez cały czas. Bez względu na to gdzie się obecnie jest i jakiej waluty się potrzebuje, wystarczy wyjąć kartę z portfela, by dokonać płatności lub wypłacić gotówkę z bankomatu.

Jakie koszty wiążą się z użytkowaniem karty prepaid?

Chcąc nabyć kartę walutową prepaid, trzeba ją po prostu kupić. Jest to całkiem przystępny koszt tym bardziej, że są one oferowane także przez kantory online. Sprawdź listę najlepszych kantorów internetowych na www.waluty360.pl Może wydawać się, że użytkowanie takiej karty jest kosztowne, ale to nieprawda. Otóż samą korzyścią jest już to, że można ją doładować pieniędzmi kupionymi w najlepszym kantorze. Dzięki temu można to zrobić zdecydowanie taniej, niż wymieniając walutę w kantorze stacjonarnym. Dodatkowy koszt użytkownik ponosi za wypłacanie gotówki w bankomatach, ale jest niewielki. O wszystkie szczegóły najlepiej dopytać u źródła.

Czy użytkowanie karty walutowej prepaid niesie jakieś korzyści?

Karta walutowa prepaid to praktycznie same zalety. A oto i one:
 

  •     nie ma ryzyka kursowego,
  •     brakuje również kosztów przewalutowania w banku,
  •     użytkownik ma pełną kontrolę nad swoimi wydatkami,
  •     kartę można niejednokrotnie doładować,
  •     karta obsługuje cztery waluty – PLN, EUR, USD oraz GBP.


Tak naprawdę są to tylko wybrane i zarazem główne zalety tego produktu. Taka karta to wyłącznie korzyści, gdyż jak na razie wad w niej nie stwierdzono. Dzięki niej można wygodnie płacić za zakupy i wybrane usługi. Zresztą każdy kto się na nią zdecyduje, sam zauważy szereg choć podstawowych zalet.

Komu przyda się karta?

Karta walutowa prepaid przyda się przede wszystkim podróżującym w sprawach służbowych. Tym sposobem mogą zapłacić za pokój w hotelu, lunch czy inne rzeczy. Na pewno jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które podróżują za granicę dla przyjemności, czyli w celach turystycznych. Pakiet korzyści karta niesie tym, którzy lubią zaszaleć podczas zakupów będąc właśnie poza granicami Polski. Przyda się także osobom, które siedząc wygodnie przed komputerem, mają ochotę kupić kilka drobiazgów w zagranicznych sklepach. Tym sposobem też mogą za nie zapłacić.

Wygląda więc na to, że karta przyda się bardzo wielu osobom i dlatego nie ma co się dziwić, że dzięki niej, kantory online zyskały jeszcze większe zainteresowanie.

Karta walutowa prepaid to świetny i wygodny sposób na dokonywanie płatności za zakupy i usługi. Jest coraz bardziej znana, oferowana przez kantory internetowe. Niewielkim kosztem przy użyciu jednej karty, można płacić praktycznie na całym świecie. Karta przyda się każdemu, kto jeździ za granicę. Na pewno jest korzystniejszym rozwiązaniem niż wymiana walut w kantorze. Kartę można doładować dowolną kwotą i wielokrotnie, także to też kolejny plus. Jak dokładnie i rzeczywiście funkcjonuje każdy dowie się, kiedy zdecyduje się na jej posiadanie.

Oczywiście taką kartę warto mieć gdzieś pod ręką, najlepiej w portfelu. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo kiedy się przyda. To zdecydowanie tańszy sposób zakupu walut.

 

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: