Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 00:05:35 -6h
Tokio (Japonia) 14:05:35 +8h
Sydney (Australia) 15:05:35 +9h
Londyn (Anglia) 05:05:35 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Zabrakło gotówki? Zanim weźmiesz kredyt porównaj oferty!

09.12.2015 23:05 środa

Planujesz remont mieszkania? A może chciałbyś zainwestować w nowy samochód albo sprzęt RTV? Tymczasem konto oszczędnościowe świeci pustkami, a potrzeba nagli. Zamiast latami czekać na idealną okazję, lepiej zrealizować swoje plany od razu.

Brakuje ci gotówki? Weź kredyt. Ale uwaga - to poważna decyzja, zanim złożysz wniosek w banku, najpierw sprawdź, jak wybrać najlepszą ofertę!

Kredyt konsumpcyjny - co to takiego?

Kredyt konsumpcyjny to rodzaj bankowego kredytu gotówkowego udzielanego indywidualnym osobom na określone potrzeby. Najprościej mówiąc jest to podstawowy rodzaj kredytu branego przez konsumentów, przeznaczany zazwyczaj na bieżące potrzeby motywowane życiową koniecznością, np. zakupem sprzętów do domu, remontem czy na wyjazdem wakacyjnym. Zabezpieczeniem takiego typu kredytu są najczęściej dochody kredytobiorcy lub poręczenia innych osób.
Jak wybrać najlepszy kredyt konsumpcyjny?

Decydując się na kredyt gotówkowy w banku trzeba wiedzieć, jak wybrać taki, który nie będzie drogi i nie sprawi, że wysokość rat i oprocentowania doprowadzi nas do ruiny finansowej. Dlatego sprawdzając ofertę koniecznie powinno zwrócić uwagę na kilka czynników. Wśród nich z pewnością należy wymienić:
 

  •     oprocentowanie - to podstawowy parametr, który determinuje koszt kredytu.
  •     RRSO - czyli oprocentowanie w skali roku, a dokładniej rzecz ujmując całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym. Trzeba tę wartość sprawdzić przy ofercie kredytu, zwłaszcza że w reklamach najczęściej mówi się o oprocentowaniu, a tymczasem o RRSO ani słowa,
  •     wysokość miesięcznej raty - ta zazwyczaj ustalana jest indywidualnie, trzeba ją dopasować do swoich możliwości finansowych i zarobków,
  •     prowizja banku - o tym banki najmniej mówią, w reklamach ani słowa, oprocentowanie jest niby atrakcyjne, a małym druczkiem w umowie znajduje się informacja o prowizji, trzeba zatem dokładnie sprawdzić ile ona wyniesie, bo tę kwotę od razu zabiorą nam z pożyczki
  •     ubezpieczenie kredytu - w niektórych bankach jest to dobrowolna opcja, zaś w innych takie zabezpieczenie jest obowiązkowe, trzeba dowiedzieć się przed zawarciem umowy, jaką część całkowitego kosztu kredytu będzie stanowiło to ubezpieczenie.


Nie bierz w ciemno, porównaj!

Na szczęście nie musisz samodzielnie wertować ofert banków, przekopywać się przez setki umów i słowo po słowie analizować ich warunków. Porównywarka kredytowa - Finanse Rankomat umożliwia szybkie i efektywne zestawienie kilkunastu ofert kredytów konsumpcyjnych. Zobaczysz który bank zapewnia najlepsze warunki, jakie są dodatkowe koszta, a nawet przejdziesz do strony banku i złożysz wniosek online lub zostawisz swoje namiary doradcy.

Dobry kredyt to sprawdzony kredyt

Dzięki internetowi można znaleźć kredyt szybko i w dodatku bez ruszania się sprzed komputera. Nie wybierzesz w ciemno, bo kredyty bankowe na finanse.rankomat.pl są sprawdzone i umożliwią ci podjęcie trafionej decyzji. Możesz cieszyć się gotówką, za którą zrealizujesz swoje plany, a jednocześnie nie zrujnujesz swojego domowego budżetu wysokimi ratami. Kredyt to dobre rozwiązanie, pod warunkiem że wybierasz go z głową!

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: