Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 06:18:13 -6h
Tokio (Japonia) 20:18:13 +8h
Sydney (Australia) 21:18:13 +9h
Londyn (Anglia) 11:18:13 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Jak wysłać pieniądze z Holandii do Polski?

10.12.2015 18:37 czwartek

Po otwarciu granic Unii Europejskiej Polacy szukający możliwości dodatkowego zarobku mogli swobodnie wybierać kraje do których wyemigrują. Pośród tych najczęściej wybieranych bez wątpienia znajdują się chociażby Niemcy czy Anglia, ale bardzo duża grupa naszych rodaków zdecydowała się również wyruszyć do Holandii.

Liczba ta stale się powiększa, a co za tym idzie rośnie potrzeba przesyłania pieniędzy z Holandii do Polski. Już przed wyjazdem warto zatem dowiedzieć się w jaki sposób można zrobić to najtaniej czy też najprościej.SEPA

Być może skrót ten nie mówi większości osób zbyt wiele, ale pracując w krajach Unii Europejskiej, zdecydowanie warto dowiedzieć się czegoś na jego temat. SEPA została stworzona przez Radę Unii Europejskiej i jest to zlecenie przelewu w walucie Euro, za które zapłacimy bardzo niską prowizję. Dzięki temu, spełniając pewne wymogi formalne, dotyczące samego wypełnienia zlecenia przekazu, możemy przesłać określoną kwotę pieniędzy z naszego konta na wybrane konto w Polsce.

Należy jednak pamiętać, że bardzo ważnym warunkiem jest to by przelew ten był w walucie Euro. Oprócz tego, musimy się dowiedzieć czy bank odbiorcy obsługuję SEPĘ oraz należy znać jego kod SWIFT. Wypełnienie takiego przekazu może zatem zająć nam dłuższą chwilę, jednak w zamian prowizja banku będzie znacznie niższa aniżeli przy zwykłym przelewie.

Platformy walutowe

Dla osób, które najchętniej załatwiają wszystko przez Internet, nie wychodząc z domu, dobrym pomysłem może być z kolei skorzystanie z prężnie rozwijających się platform walutowych. Do wyboru mamy zarówno nasze rodzime platformy tego rodzaju, jak i potentatów zagranicznych, z usług których każdego dnia korzystają miliony osób.

Na czym to zatem polega? Przede wszystkim musimy założyć konto na wybranej przez nas platformie, a następnie przelać na nie kwotę którą chcemy przesłać do Polski. Kiedy pieniądze już się tam znajdą dokonujemy wymiany waluty na złotówki, a następnie przelewamy całą kwotę na wskazane konto bankowe w Polsce. Jeśli chodzi o opłaty to są one zależne od wybranej platformy, ale w większości z nich prowizja pobierana jest od wysokości wpłaconej kwoty czy też przeprowadzonej transakcji.

Przekazy pieniężne „Zamów Przekaz”

Coraz popularniejsza staje się również usługa „Zamów Przekaz”, która jest szczególnie korzystna dla osób, które nie posiadają konta w holenderskim banku lub też po prostu do Polski chcą wysłać gotówkę. Aby określoną kwotę pieniędzy przekazać naszej rodzinie wystarczy w tym przypadku znaleźć oddział Western Union, gdzie należy wypełnić przekaz. Po wpisaniu kwoty i danych adresata, otrzymujemy numer kontrolny przekazu, który odbiorca w Polsce musi podać aby pieniądze zostały mu wypłacone. Co jednak bardzo istotne, korzystając z usługi „Zamów Przekaz” nie trzeba już odwiedzać placówki Western Union aby odebrać wysłane do nas pieniądze. Zostają one bowiem dostarczone do naszego domu przez listonosza InPost. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które z pewnością spodoba się wielu osobom otrzymującym pieniądze od krewnych z zagranicy.
 

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: