Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 05:16:44 -6h
Tokio (Japonia) 19:16:44 +8h
Sydney (Australia) 20:16:44 +9h
Londyn (Anglia) 10:16:44 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

142

W co zainwestować oszczędności, by dobrze zarobić? Skuteczne sposoby inwestowania bezpiecznego i z ryzykiem

11.01.2016 12:56 poniedziałek

Wraz z nadejściem nowego roku większość z nas ustala sobie jakieś postanowienia. Wbrew pozorom nie dotyczą one najczęściej diet i zwiększenia codziennej aktywności fizycznej, a kwestii finansowych, czyli głównie oszczędzania.

Obiecujemy sobie, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy ograniczmy swoje codzienne wydatki, a zaoszczędzone pieniądze gdzieś ulokujemy lub zainwestujemy. Zawsze wtedy, gdy mamy do wyboru te dwie, zupełnie różne możliwości, to warto spróbować swoich sił w inwestowaniu, czyli jednym słowem w zarabianiu na własnej nadwyżce finansowej.

W co zainwestować oszczędności, by dobrze zarobić?

Ogólnie rzecz ujmując, nie ma jednej skutecznej metody pomnażania oszczędności, która sprawdziłaby się w każdym przypadku. Sposób inwestowania pieniędzy należy dostosować do własnych możliwości i preferencji. Generalnie możemy pójść jedną z dwóch dróg, czyli ścieżką inwestowania bezpiecznego, lub drugą - z ryzykiem.

Skuteczne sposoby inwestowania bezpiecznego i z ryzykiem

Inwestowanie bezpieczne

Konkretna metoda zależy w dużej mierze od tego, jak dużą kwotę chcemy zainwestować. Kilkaset tysięcy złotych warto włożyć w zakup mieszania w większym mieście i w wyposażenie go w najtańsze meble i sprzęt AGD. Należy zwrócić uwagę na to, by nieruchomość miała dobrą lokalizację i względnie niską cenę. Można pokusić się o mieszkanie z rynku wtórnego, które wyremontujemy. Następnie będziemy na nim zarabiać w bardzo prosty sposób, czyli poprzez wynajem. Ile można zyskać na takiej inwestycji? Jeżeli pokryliśmy koszt zakupu całkowicie z własnej kieszeni, to zarobimy na tym dokładne tyle, ile wynosi tzw. odstępne dla właściciela. Miesięczną kwotę należy pomnożyć przez 10.5, a następnie otrzymany wynik podzielić przez 12. Wtedy dowiemy się ile będzie wynosił nasz comiesięczny zarobek. Skąd takie wyliczenie? Szacuje się, że w przypadku wynajmu mieszkania w większym mieście możemy liczyć na lokatorów przez około 10 miesięcy w roku. Szczególnie wtedy, jeśli naszą ofertę kierujemy do studentów lub młodych ludzi pracujących.
Jeżeli posiadamy kilka lub kilkanaście tysięcy złotych oszczędności, to warto skupić się na lokatach krótkoterminowych. Należy być na bieżąco i co chwilę wyszukiwać nowych promocji z atrakcyjnym oprocentowaniem. Takie lokaty zawieramy na miesiąc, dwa lub trzy, by po tym czasie przenieść własne środki wraz z zarobionymi odsetkami w inne, równie lub bardziej opłacalne miejsce.

Kolejnym sposobem inwestowania bezpiecznego są inne produkty bankowe. Nie wiążą się z żadnym ryzykiem, ale również nie przynoszą zbyt dużego zarobku. To na przykład konta oszczędnościowe, do których zazwyczaj ma dostęp każda osoba posiadająca bankowe konto internetowe. Trochę bardziej ryzykowaną formą, ale nadal w ciąż bezpieczną jest lokata strukturyzowana (tzw. lokata inwestycyjna). Pieniądze, które w nią włożymy zostaną podzielone na dwie części. Tę większą część lokuje się bezpiecznie, np. w obligacje skarbowe. Drugą już nie, ale właśnie dzięki temu mamy szansę na jakikolwiek znaczący zarobek. Inwestycja jest przynajmniej w części chroniona, lecz aby na niej zarobić, to trzeba posiadać pewną wiedzę finansową, większa niż podstawową.

Inwestowanie z ryzykiem

Bardziej polecamy tę drogę, ponieważ daje większe pole manewru, czyli wyższy zarobek. Wiąże się też z pewnym ryzykiem, więc warto posiadać przynajmniej podstawową wiedzę finansową, by zwiększyć swoją szansę na pokaźny zarobek. Najlepiej zacząć inwestować w takich miejscach jak np. CMC Markets. Czyli na platformie inwestowania online, która daje wiele możliwości i dobrą perspektywę zysku. Dzięki niej można również poszerzać swoja wiedzę finansową poprzez korzystanie z programów edukacyjnych lub w wyniku kontakt z Działem Obsług Klienta, który służy pomocą i chętnie odpowiada na pytania inwestorów. CMS Markets to nie tylko forma inwestowania z ryzykiem, ale również doskonały sposób na poprawienie własnych zdolności inwestycyjnych i poszerzenie wiedzy finansowej. Koszty transakcyjne, które w przypadku tego typu inwestycji zawsze się pojawiają, są tutaj najniższe na rynku. Wszystkie zlecenia wykonywane są automatycznie, a dodatkowo można skorzystać z kontraktów ekspresowych, czyli szybkich transakcji z ograniczonym ryzykiem na krótkoterminowych ruchach rynków finansowych.

Innym sposobem inwestowania z ryzykiem są tzw. inwestycje alternatywne, czyli np. przeznaczanie oszczędności na zakup drogich alkoholi, które z biegiem lat zyskają na wartości i będzie można je sprzedać z dużym zyskiem. Jakie widzimy w tym ryzyko? Przede wszystkim nie jest to droga odpowiednia dla każdego. O powodzeniu takiej inwestycji w dużej mierze zdecyduje wiedza inwestora oraz sposób odpowiedniego zabezpieczenia i przechowywania towaru. Nie bez znaczenia jest również ryzyko nie znalezienia rynku zbytu, co zdarza się zazwyczaj w przypadku młodych i jeszcze niedoświadczonych inwestorów.

Wybór konkretnej drogi pomnażania własnych oszczędności warto zacząć od ustalenia, czy chcemy inwestować w 100% bezpiecznie. Jeżeli mamy chociaż trochę odwagi, to szansa na realny zarobek jest w zasięgu naszej ręki.

 

 

re
03.11.2017 10:31 piątek ~kodme
Patrzcie tutaj - https://www.big.biz.pl/poradnik-inwestora/korzystne-lokowanie-nadwyzek-finansowych-zarabiaj-dzieki-swoim-oszczednosciom/ Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z lokowaniem środków w obligacje prywatne? Czy to jest sensowny sposób na inwestycję? To bezpieczne? Szukam metody na wyższe zyski niż na lokacie, ale coś pewnego. Czy tutaj mogę mowić o pewności?
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: