Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 05:18:59 -6h
Tokio (Japonia) 19:18:59 +8h
Sydney (Australia) 20:18:59 +9h
Londyn (Anglia) 10:18:59 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Kalkulatory internetowe pomagają w wybraniu kredytu

14.01.2016 17:56 czwartek

Rosnąca wiedza konsumencka i internet – to dzięki nim popularność kalkulatorów finansowych rośnie z każdym rokiem. Porównujemy już nie tylko ceny elektroniki i samochodów, ale również innych produktów, które wymagają dużego wkładu finansowego.

Finanse to poważny temat w życiu każdego człowieka. Nie tylko w kontekście zarobków, cen i oszczędzania, ale również różnego rodzaju produktów finansowych, z których pewnie każdy z nas choć raz w życiu skorzystał lub skorzysta. Odpowiedni dobór produktów bankowych takich jak kredyt hipoteczny, kredyt bankowy czy ubezpieczenie może być niezwykle trudny bez odpowiedniej wiedzy, którą przecież nie każdy z nas dysponuje. Na pomoc przychodzą nam porównywarki finansowe.

Szybko i bez wychodzenia z domu – to nie jedyne zalety serwisów typu Kalkulator.pl. Dzięki nim nie musisz obchodzić wszystkich placówek różnych banków w Twoim mieście, a potem ślęczeć próbując porównać je między sobą. W szybki i prosty sposób kalkulator porówna dla Ciebie różne produkty bankowe według podanych przez Ciebie wytycznych.

Przykład

Kredyt hipoteczny na Kalkulator.pl to bułka z masłem –wybierasz zakładkę kalkulator kredytowy, uzupełniasz wszystkie wytyczne (cel kredytu, rynek, wartość nieruchomości, kwota itd.), a porównywarka przedstawi Ci oferty niemal wszystkich banków. Zwróć uwagę ile możesz zaoszczędzić! W kilka chwil poznasz wysokość raty, prowizję i oprocentowanie Twojego kredytu hipotecznego. Bez wychodzenia z domu i specjalistycznej wiedzy z dziedziny finansów.

Porównywarki finansowe to nie tylko kalkulator kredytowy pod kredyt hipoteczny – nie ucieknie mu nie tylko kredyt gotówkowy, ale i kalkulator zdolności kredytowej, kalkulator inwestycyjny, kalkulator oszczędności i wiele innych. Bardzo często portale tego typu udostępniają również rankingi, pozwalające rozeznać się w popularności i rekomendacjach kredytów, lokat i kont bankowych. Wszystko to jest zbiorem cennych informacji przed decyzją życia, jaką z pewnością jest wieloletnie finansowe związanie się z jednym bankiem.

Dlaczego warto?

1. Szybki i prosty sposób, bez wychodzenia z domu.
2. Nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy z dziedziny bankowości – wystarczy, że uzupełnisz podstawowe dane o planowanym kredycie lub pożyczce.
3. Możesz poznać propozycje nawet kilkunastu banków w Polsce – i wybrać ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.
4. Dzięki porównywarkom możesz oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych i uchronić się przed złą decyzją - związaniem z drogim bankiem przez nawet kilkadziesiąt lat.
5. Coraz mniej placówek – pisaliśmy już w innym artykule, że banki stopniowo zamykają swoje placówki. Możesz sprawdzić je wszystkie bez konieczności odwiedzania siedziby każdego banku.
6. Bez porady specjalisty – korzystanie z porównywarki online sprawia, że nie potrzebujesz już usług wyspecjalizowanej agencji doradztwa finansowego.

Przeliczamy już niemal wszystko

Rosnąca wiedza konsumencka i internet – to dzięki nim popularność kalkulatorów finansowych rośnie z każdym rokiem. Porównujemy już nie tylko ceny elektroniki i samochodów, ale również innych produktów, które wymagają dużego wkładu finansowego. Kredyty hipoteczne na pewno należą do tego grona, dla tego dobrze je ocenić, szacując wysokość prowizji bankowych. Dzięki temu przez kilkadziesiąt lat będziemy mieli pewność, że dobrze wybraliśmy.
 

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: