Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 22:47:30 -6h
Tokio (Japonia) 12:47:30 +8h
Sydney (Australia) 13:47:30 +9h
Londyn (Anglia) 03:47:30 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Pożyczki w banku i chwilówki pozabankowe - co lepsze?

30.05.2016 09:40 poniedziałek

Warto zacząć od wskazania różnic między pożyczką w banku oraz w parabanku. Podstawową różnicą są pozyskiwane przez nas – pożyczkobiorców – fundusze. Każda instytucja pozabankowa jest prywatną firmą dysponującą tylko własnymi środkami, mają one swój kapitał, którym ciągle obracają. Banki zaś, jako instytucje z większym zakresem działania oraz znacznie szerszymi prawami niż parabanki mogą udzielać pożyczek nie ze swojego kapitału – mogą dysponować pieniędzmi osób trzecich. Kolejną różnicą jest sposób regulowania prawnego zasad pożyczki. Instytucje bankowe działają na podstawie Prawa Bankowego, parabanki natomiast jeszcze do 11 marca musiały tylko spełniać zasady Kodeksu Cywilnego, lecz po tej dacie ustawą objęto i parabanki określając m.in. wysokość oprocentowania.

Największe różnice odczuwane przez klientów

Poza ogólnymi różnicami w funkcjonowaniu tych dwóch konkurentów, najważniejszą różnicą dla klienta są oczywiście koszty. Banki nie mogą udzielać darmowych pożyczek, co w przypadku parabanków jest dość częstą praktyką. Na rynku chwilówek wszystkie najpopularniejsze firmy mają już w swojej ofercie możliwość wzięcia pierwszej darmowej pożyczki z RRSO = 0%.


Kolejny czynnik wpływający na cenę wiąże się z już wspomnianą różnicą w posiadanych funduszach. Ponieważ banki nie dysponują własnymi środkami, poza prowizją dla siebie do kosztów pożyczki doliczyć należy marże dla faktycznych posiadaczy funduszy. W parabanku natomiast pożyczka obciążona jest wyłączne jednym oprocentowaniem. Wiemy zatem już, iż banki nie mogą konkurować z parabankami w kategorii ceny. Jakie są zatem inne różnice?

Weryfikacja w rejestrach dłużników

Niestety coraz więcej osób znajduje się w rejestrach dłużników typu BIK, BIG, KRD czy ERIF. Trafiając na taką listę wszelkie czynności finansowe będą dla nas znacznie trudniejsze niż dotychczas. Gdzie zatem powinniśmy udać się, aby nie zostać zweryfikowanym?

Tutaj również górują firmy pożyczkowe i parabanki. W znanych porównywarkach jak chwilowo.pl - znaleźć można 70 firm pozabankowych. Niemal każdy bank dokonuje weryfikacji we wszystkich rejestrach dłużników oraz sprawdza swoje wewnętrzne bazy danych. Jeżeli trafiliśmy na taką listę z powodu problemów z terminowością spłat zobowiązań w przeszłości, praktycznie każdy bank odrzuci nasz wniosek o pożyczkę bez możliwości odwołania. Czy inaczej zachowa się parabank?


Nie istnieją żadne uniwersalne zasady dotyczące weryfikacji klientów, ze względu na dużą liczbę pozabankowych firm pożyczkowych ciężko jest odpowiedzieć na pytanie – czy dostanę pożyczkę. Mamy natomiast pewność, że mimo negatywnej historii kredytowej możemy otrzymać pieniądze od parabanku. Jeżeli nasz wniosek zostanie odrzucony, od razu otrzymamy ofertę zwrotną, w postaci pożyczki na podobnych zasadach, ale ze zmniejszoną kwotą. Nie jest to rozwiązanie idealne, gdyż nadal nie będziemy w posiadaniu potrzebnych nam funduszy, lecz biorąc pod uwagę możliwość otrzymania tej pożyczki zupełnie za darmo, oferta ta jest bardzo atrakcyjna.

Potrzebuję szybkiej gotówki – gdzie się udać?

Również w tej kategorii parabanki wyprzedzają o głowę wszystkie banki. Jest to ściśle powiązane ze wspomnianą już wcześniej weryfikacją, sprawdzenie każdego rejestru jest czasochłonne, przez co na pieniądze od banku możemy czekać nawet kilka dni. Jak wypadają parabanki? Zdecydowanie lepiej. W przypadku pożyczki online pieniądze mogą znaleźć się na naszym koncie już w 45 minut po złożeniu wniosku.

Nie mam stałego dochodu, dostanę pożyczkę?

Oczywiście, że tak! Wystarczy że skierujesz swój wniosek do pozabankowych firm pożyczkowych. Otrzymanie pożyczki w banku nie jest możliwe, jeżeli nie mamy stałego dochodu. Należy pamiętać jednak, że „stały dochód” w mniemaniu banków nie oznacza dowolnego stałego źródła utrzymania, lecz tylko wybrane rodzaje. Pracując na umowę zlecenie lub umowę o dzieło, możemy zapomnieć o pozytywnej decyzji ze strony banków, akceptują one jedynie klientów posiadających umowę o pracę, emeryturę lub rentę. Wszyscy klienci spoza tych grup powinni skierować swoje kroki do parabanków, gdzie do otrzymania pożyczki czasami wystarczy nawet oświadczenie o posiadaniu stałego źródła utrzymania.

 Źródło: https://chwilowo.pl/bik-krd-big/pozyczki-chwilowki-bez-bik-krd-big...

Czy potrzebujesz pożyczki ??
03.01.2018 17:56 środa ~Ana
Dzień dobry, moi rodacy z mojego wspaniałego kraju, mam na imię Ana i mieszkam w Polsce. Przyszedłem tutaj na blogu, aby wskazać firmę, która jest bardziej wiarygodna pod względem pożyczki z tą firmą, jesteś wolny od oszustwa, ponieważ szukałem pilna pożyczka od dwóch tygodni, ale dzisiaj Bóg w końcu odpowiedział na moją modlitwę, gdzie spieniężyłem pożyczkę w wysokości 250 000 euro, aby spłacić swój dług i założyć firmę odzieżową po tym, jak zostałem oszukany w wysokości 5000 euro w innej fałszywej firmie, proszę, moi koledzy, nie ubiegajcie się o Pożyczka, która nie jest bezpieczna i istnieje jedyna firma, której możesz zaufać firmie pożyczkowej Stella Rene, jest to firma, która pomaga mi dzisiaj z moją pożyczką i tutaj e-mail na wypadek, gdy jesteś w potrzebie {mrsstellareneloanfirm1@gmail.com} to bezpieczne i gwarancja w porządku. pozdrowienia Ana
wonga
23.06.2016 19:35 czwartek ~oewonga
Witam! Zuza, wnioski o skorzystanie z gwarancji najtańszej pożyczki ratalnej online będą przyjmowane do 14.07.2016 r. włącznie. Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=waluty. W razie pytań jestem do dyspozycji Tomasz | Ekspert wonga.com * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.
wonga
16.06.2016 22:59 czwartek ~zuza
A słyszeliście o gwarancji najtańszej pożyczki. Do kiedy można skorzystać z tej oferty?
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: