Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 22:46:14 -6h
Tokio (Japonia) 12:46:14 +8h
Sydney (Australia) 13:46:14 +9h
Londyn (Anglia) 03:46:14 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

112

Tygodniowy przegląd rynku obligacji: Portfele odbijają po Brexicie

07.07.2016 08:52 czwartek
  • Niespodziewana decyzja o Brexicie wpłynęła na portfel obligacji Saxo
  • Thomas Cook i sektor dóbr luksusowych osłabione
  • Prawdopodobna staje się 'Łagodna dla rynków umowa o Brexicie'
  • Słabną oczekiwania wobec podwyżki stóp w USA, wspierając waluty rynków wschodzących


Wynik referendum w Wielkiej Brytanii, który wskazał na poparcie opcji opuszczenia UE, zaskoczył rynki finansowe i wpłynął negatywnie na wyniki portfeli obligacji SaxoStrats w czerwcu.

Zgodnie z profilami ryzyka, kluczowe portfele zanotowały tylko niewielkie straty, podczas gdy późniejsze odbicie notowań większości ryzykownych aktywów nie zdołało doprowadzić do pełnego odrobienia strat w przypadku bardziej ryzykownych portfeli.

To kolejny dowód, że należy dywersyfikować ryzyko w celu bezpiecznego uśrednienia wyników

. Zazwyczaj mamy bowiem do czynienia z mniej, lub bardziej pozytywnymi wydarzeniami.

Jak można się było spodziewać, obligacje Thomasa Cooka zostały osłabione przez głosowanie w sprawie Brexitu, ponieważ niepewność gospodarcza i polityczna wywołały odpływ inwestorów z brytyjskiego rynku – zwłaszcza z sektora dóbr luksusowych i usług, w tym biur podróży.

Naszym zdaniem, reakcja ta jest przesadzona oraz istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie osiągnięte przyjazne rynkom porozumienie w sprawie Brexitu, więc długoterminowy gospodarczy wpływ tej decyzji będzie ograniczony. Dlatego postanowiliśmy podążyć za nasza skuteczną transakcją obejmującą Volkswagena i postawić na osłabiony sektor finansowy Wielkiej Brytanii w postaci obligacji podporządkowanych Royal Bank of Scotland.

Jednym z pozytywów głosowania w sprawie Brexitu było obniżenie oczekiwań co do podwyżki stóp procentowych w USA. Z tego powodu umocniły się waluty rynków wschodzących, w tym Brazylii, wobec której inwestorzy są coraz pozytywniej nastawieni w reakcji na odejście Prezydenta Dilmy Rousseffa na początku tego roku.

Największy bank w kraju, który jest gospodarzem nadchodzącej Olimpiady, Banco do Brasil, zanotował wzrost wartości swoich obligacji, mimo zawirowań w Europie.


Michael Boye, Saxo Bank

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: