Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 05:15:09 -6h
Tokio (Japonia) 19:15:09 +8h
Sydney (Australia) 20:15:09 +9h
Londyn (Anglia) 10:15:09 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Pożyczka pozabankowa - do wyboru, do koloru

17.08.2016 09:29 środa

Klient na pozabankowym rynku ma olbrzymi wybór dotyczący możliwości pożyczenia gotówki - rzadko kiedy jednak oferty są atrakcyjne finansowo. Czy warto z nich korzystać?

Pożyczka na dłużej i na krócej

Jedną z bardziej popularnych tematyk reklamowych emitowanych w telewizji są obecnie oferty firm pożyczkowych. Dowodzi to nieustającej popularności pożyczek internetowych w naszym kraju.

Pozabankowi pożyczkodawcy udzielają zarówno krótkoterminowych chwilówek, jak i długoterminowych pożyczek ratalnych. Są to dwa odrębne produkty, które jednak nie są tanie.

Z tych dwóch rozwiązań, finansowo lepszym jest chwilówka (z okresem spłaty zazwyczaj do 30 dni), bowiem komfort spłaty pożyczki w ratach ma swoją dodatkową, niemałą cenę. Nie każdy jednak jest w stanie udźwignąć ciężar spłaty "na raz", wobec czego coraz popularniejszym wyborem są właśnie pożyczki ratalne. Decydując się na taki krok, warto porównać koszty korzystając z zestawienia na http://chwilowki-online.org/chwilowki-na-raty.

Pożyczkowe alternatywy?

Naturalnie rynek pozabankowy trudno określić jako tani - jeśli zestawimy koszty finansowania w bankach i firmach pożyczkowych, zauważymy sporą różnicę na niekorzyść tych drugich.

Jednak osoba która nie jest w stanie wykazać dobrej kondycji finansowej, w banku na 99% nie otrzyma wsparcia - natomiast w firmie pożyczkowej ma na to większą szansę, choć nie aż tak dużą jak powszechnie się uważa - większość wniosków o pożyczkę pozabankową również jest odrzucana.

Pomijając banki, pozostaje zwrócenie się o pomoc finansową do rodziny/znajomych - choć nie każdy ma taką możliwość.

Pożyczkowe zachęty

Z racji dużej konkurencji, firmy pożyczkowe starają się na różny sposób przyciągnąć klienta. Bardzo popularną akcją jest promocja braku kosztów dla nowych klientów w wielu serwisach - można pożyczyć pieniądze za pierwszym razem za darmo.

Firmy starają się maksymalnie uprościć i przyspieszyć cały proces otrzymania pożyczki. W niektórych firmach nie trzeba nawet wykonywać już słynnego "przelewu weryfikacyjnego" - do potwierdzenie tożsamości i konta bankowego klienta służą specjalne aplikacje (więcej o tym temacie na http://chwilowki-online.org/chwilowki-bez-przelewu-weryfikacyjnego).

Do tematu warto jednak podchodzić na chłodno - nie zawsze pozabankowa pożyczka musi oznaczać wysokie koszty, jednak nieodpowiedzialne korzystanie z tego rodzaju produktów może skończyć się finansowym problemami.

----

Materiał partnera zewnętrznego

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: