Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 04:46:58 -6h
Tokio (Japonia) 18:46:58 +8h
Sydney (Australia) 19:46:58 +9h
Londyn (Anglia) 09:46:58 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

110

BM BPH: Rynek akcji

30.08.2016 08:29 wtorek

Sytuacja rynkowa

Rodzimi inwestorzy pomimo relatywnie dobrej sesji w Azji rozpoczęli poniedziałkowy handel od symbolicznych minusów. Zarówno WIG20 jak i WIG zanotowały 0,18% zniżkę na otwarciu. Słabość popytu uwidoczniona została już w trakcie pierwszej godziny notowań. Próba wybicia w górę została szybko storpedowana przez sprzedających, którzy szybko sprowadzili kurs w okolice poziomu 1 775 pkt (0,00%). Jedyną ważniejszą informacją był opublikowany przed sesją wynik finansowy PKO BP, który pozytywnie zaskoczył inwestorów i mógł stać się paliwem dla wzrostów. Jednakże przy spadkowych sesjach we Frankfurcie i w Paryżu, a także braku handlu w Londynie aktywność rodzimych inwestorów była wyjątkowo ograniczona, a zakres zmian indeksu WIG20 nie przekraczał kilku pkt. Marazm i stagnacja zagościły na parkiecie przy Książęcej. Godziny popołudniowe również nie wniosły nic szczególnego w obraz rynku

. Z kolei sam fixing nieco poprawił końcowy wynik i WIG20 na zamknięciu poniedziałkowej sesji wzrósł do poziomu 1 777 pkt (+0,1%), natomiast indeks szerokiego rynku spadł do 47 427 pkt (-0,1%) przy całkowitych obrotach wynoszących ponad 492 mln zł. We wtorek nastroje w Azji są lekko pozytywne, podobnie jest w przypadku futures na indeksy europejskie. Dodając do tego wzrostową sesję SP500 (+0,5%) można założyć, iż we wtorek rano apetyt na ryzyko powinien lekko przeważać.

Technika

WIG pozostaje w płaskiej konsolidacji. Na wykresie pojawiła się kolejna świeczka o niewielkim zasięgu, co sugeruje równowagę sił. Tym samym potwierdza się, iż wsparcie na 46 827 pkt stanowi solidny poziom obrony, a dodatkowym wsparciem jest linia trendu wzrostowego. Byki wciąż mają zatem przewagę w średnim terminie, ale żeby ją udokumentować muszą doprowadzić do zakończenia korekty spadkowej i przygotować sobie grunt do ataku na dotychczasowe maksimum, tj. 48 777 pkt. Szybki oscylator Composite Index sugeruje, iż to najlepszy moment dla strony popytowej aby przystąpić do realizacji swojego scenariusza.

...więcej informacji w załączniku

BM BPH

Plik w formacie PDF Całość w formacie PDF [ 835.6Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: