Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 00:16:46 -6h
Tokio (Japonia) 14:16:46 +8h
Sydney (Australia) 15:16:46 +9h
Londyn (Anglia) 05:16:46 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Możliwa nerwowa sesja na złocie ze względu na decyzję FOMC

14.12.2016 10:57 środa

ZŁOTO

 
Po spadku cen złota w poprzednim tygodniu, od poniedziałku notowania tego kruszcu poruszają się w konsolidacji w rejonie 1160-1165 USD za uncję. Brak wyraźnego kierunku cen złota w ostatnich dniach to efekt wyczekiwania inwestorów na dzisiejszą decyzję Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) w sprawie poziomu stóp procentowych w USA.
 
Już od dłuższego czasu na rynku oczekiwana jest podwyżka o 25 pkt. bazowych, a niewykluczone jest podniesienie stóp nawet o 50-75 pkt. bazowych. Scenariusz jastrzębiej decyzji i komunikatu Fed dzisiaj wieczorem w zasadzie jest już uwzględniony w wartości dolara amerykańskiego oraz w cenie złota. Wydaje się więc prawdopodobne, że w przypadku jego realizacji nastąpi odreagowanie spadkowe na USD, które pociągnie notowania złota w górę
. Naturalnie, gdyby nastawienie Fed było bardziej gołębie od oczekiwań (np. pojawiłyby się wątpliwości co do kontynuacji cyklu podwyżek stóp procentowych w 2017 r.), to zwyżka cen złota mogłaby być dynamiczna.
 
Możliwe więc, że dzisiejsza sesja będzie na rynku złota nerwowa. Warto pamiętać jednak, że mimo dużej szansy na dzisiejszą zwyżkę cen złota, średnioterminowy trend na tym rynku pozostaje spadkowy. W rezultacie, nawet jeśli w ciągu najbliższych sesji na rynku złota będzie dominowała strona popytowa, to w kontekście najbliższych kilku miesięcy cena tego kruszcu prawdopodobnie będzie spadać ze względu na utrzymującą się presję na wzrost wartości USD.
  
Notowania złota – dane dzienne.
 
CUKIER
 
Kontynuacja spadków cen cukru.
 
Ostatnie dwa i pół miesiąca na rynku cukru były okresem systematycznych przecen tego surowca. Cena cukru w Stanach Zjednoczonych, która jeszcze pod koniec września tego roku sięgnęła 24 centów za funt, wczoraj naruszyła techniczne wsparcie na poziomie 18,70 centów za funt i dzisiaj rozpoczęła sesję poniżej tego poziomu.
 
Presja na spadek cen cukru wynika z pogorszenia się sytuacji fundamentalnej na tym rynku. Po dwóch deficytowych sezonach, w przyszłym sezonie (2017/2018) na rynku cukru z powrotem ma pojawić się nadwyżka. Jest ona rezultatem wzrostu globalnej produkcji cukru na skutek wcześniejszej zwyżki cen tego surowca. Według opublikowanych wczoraj prognoz Groupe Sucres et Denrees, w przyszłym sezonie produkcja cukru może być rekordowa.
 


Notowania cukru w USA – dane dzienne
 
Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna
Wynik Hf
08.08.2017 10:37 wtorek ~Mądry
Trzeb aqtylko kopiarke przestwic gdyz u roznych brokerow sa rozne oznaczenia zlota tu GOLD tam XAUUSDetc.
Wynik HF
08.08.2017 10:36 wtorek ~Madry
Ale do NFP teraz zloto
Wynik HF
08.08.2017 10:35 wtorek ~Mądry
Jeżeli zmienią dzwignie niestety bedzie trzeba zaktualizxowac wolumen na nizszy
Wynik HF
08.08.2017 10:34 wtorek ~Mądry
Takze teraz czekamy 4 tygodnie i znowu :-)
Wynik HF
08.08.2017 10:33 wtorek ~Mądry
Co do brokera zero poslizgow idealnie :-)
Wynik HF
Wynik HF
Wynik HF
Wynik HF
Wynik HF
Wynik HF
Wynik HF
Wynik HF
Wynik Hf
Wynik Hf
Wynik HF
Wynik HF
Dzwigniaa 1:25
Dzwignia 1:25
Da się zarobić
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: