Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 15:23:21 -6h
Tokio (Japonia) 05:23:21 +8h
Sydney (Australia) 06:23:21 +9h
Londyn (Anglia) 20:23:21 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM przejęte przez Alior Bank z Banku BPH - raport rynek akcji

09.01.2017 09:14 poniedziałek

Sytuacja rynkowa
 

Pod nieobecność krajowych inwestorów w piątek, zagraniczne parkiety skorzystały na serii dobrych danych. Pierwszy impuls w końcówce czwartkowych notowań napłynął ze strony amerykańskiego ISM dla usług, który okazał się lepszy od oczekiwań. W piątek handel zdominowały oficjalne rządowe dane z rynku pracy w USA. 

O ile odczyt NFP nie pokrył konsensusu, o tyle poprzednia publikacja została podniesiona. Nieco wyższa w grudniu okazała się stopa bezrobocia, ale wespół z istotnym przyspieszeniem płac dane zainicjowały kolejne zwyżki w USA. W Europie lekko ciążyły słabe dane o zamówieniach w przemyśle i sprzedaży detalicznej Niemiec
. Ostatecznie jednak większość europejskich indeksów pozostała blisko maksimów, podobnie jak WIG.
 
Techniczna sytuacja krajowych indeksów pozostaje zatem dobra. WIG mocno wspiera wciąż umacniających się ADX, co przy solidnych obrotach będzie istotną podstawą do utrzymania dotychczasowej tendencji. Uwagę zwracać może jedynie dość mocno rozgrzany RSI, co w krótkim terminie będzie argumentem dla podaży.
 
W czwartek WIG 20 zakończył dzień minimalnie poniżej 2 000 pkt. Najmocniejszy wśród blue chipów okazał się PKN Orlen, który osiągnął nowe historyczne maksima. Największe spadki odnotowały Tauron, mBank, PGE i PGNIG. 
 
W poniedziałek dobre dane z Niemiec o produkcji przemysłowej powinny wesprzeć poranny handel w Europie, kontrakty pozostają na plusie. W szerszym układzie piątkowe notowania w USA przyniosły nowe rekordy S&P 500, a dzisiejsza sesja w Azji kończy się lekkimi wzrostami w Chinach. Kalendarz makro pozostaje już ubogi, choć uwagę mogą zwracać dziś liczne wystąpienia członków Fed. 

Wydaje się jednak, że kontekst polityki monetarnej w USA na razie jest jasny, a kolejną podwyżkę rynek wycenia dopiero na czerwiec co nie powinno przeszkadzać w utrzymaniu dobrych nastrojów na rynkach. /Agata Filipowicz-Rybicka/
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 330.04Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: