Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 00:31:21 -6h
Tokio (Japonia) 14:31:21 +8h
Sydney (Australia) 15:31:21 +9h
Londyn (Anglia) 05:31:21 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM przejęte przez Alior Bank z Banku BPH - raport futures

11.01.2017 09:29 środa

Sytuacja rynkowa
 

Na warszawskim rynku terminowym wtorek był kolejnym dniem, podczas którego warunki dyktował popyt. Co ważne zauważalny był wzrost aktywności inwestorów, wolumen wyniósł 17,3 tys. GPW ponownie wyróżniała się pozytywnie na tle giełd europejskich, gdzie przeważały wzrosty, ale niewielkie. Kalendarium wydarzeń makro było pustawe – jeszcze w nocy publikowane były dane o inflacji w Chinach, a potem już zabrakło informacji cenotwórczych.
 
Wykres FW20 kontynuuje marsz na północ. We wtorek dotarł w okolice oporu 2 038 pkt, który skłonił popyt do chwili wytchnienia – wyraźnego spadkowego odreagowania jednak nie było, co sugeruje raczej możliwość przystanku i mobilizacji sił niż nadejście korekty spadkowej
. Przy wyjątkowo mocnej postawie ADX wykupienie RSI schodzi na dalszy plan. Do tematu przegrzanych już oscylatorów będzie można wrócić dopiero po pojawieniu się ewentualnych sygnałów przesilenia na wykresie. 
 
We wtorek lokomotywą WIG20 był KGHM, korzystający ze wzrostów cen miedzi po wyskoku PPI w Chinach. Dziś kontrakty na miedź kontynuują wzrosty. Korzystnym elementem dla uniwersum EM, w tym GPW jest poza tym trwająca spadkowa korekta dolara. Poza tym na rynkach rozwiniętych po silnych listopadowo-grudniowych wzrostach trwa odpoczynek i konsolidacja przy szczytach, bez gwałtownej realizacji zysków, co globalnie podtrzymuje apetyt na ryzyko. Przy ogólnie wciąż sprzyjających bykom nastrojach wskazania nocnych zmian indeksów SP500 i DAX sugerują możliwość lekkiego spadku FW20 na początku środowej sesji. 

Więcej informacji w załączniku

 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 172.54Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: