Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 05:50:56 -6h
Tokio (Japonia) 19:50:56 +8h
Sydney (Australia) 20:50:56 +9h
Londyn (Anglia) 10:50:56 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Dolar mocniejszy w poniedziałek

06.02.2017 12:10 poniedziałek
Kluczowe informacje z rynków:
 
USA: Zdaniem przemawiającego w piątek wieczorem Charlesa Evansa z oddziału FED w Chicago, który ma w tym roku prawo głosu w FOMC, należy spodziewać się 2 podwyżek stóp procentowych w tym roku, chociaż 3 posunięcia są nadal możliwe. Jego zdaniem ruchy powinny być stopniowe, pakiet fiskalny Trumpa jeżeli zostanie wdrożony, to będzie miał pozytywny wpływ na gospodarkę. Evans uznawany jest za „gołębia”.
 
Chiny: Indeks PMI dla usług liczony przez Markit/Caixin spadł w styczniu do 53,1 pkt. z 53,4 pkt. (pierwszy raz od 4 miesięcy). W efekcie zbiorczy Composite cofnął się do 52,2 pkt. z 53,5 pkt. 
 
Japonia: Płace w grudniu wzrosły jedynie o 0,1 proc. r/r (wcześniej 0,5 proc
. r/r, a szacowano 0,4 proc. r/r). Zdaniem Eisuke Sakakibara (Mr. Yen) kurs USD/JPY może spaść do poziomu 100, jeżeli Trump będzie prowadził politykę słabego dolara. Dodał, że próby przeciwdziałania tej tendencji (interwencje na rynku JPY) będą bezowocne.
 
Australia: Sprzedaż detaliczna spadła w grudniu o 0,1 proc. m/m (po raz pierwszy od sierpnia 2015 r.), wobec szacowanych +0,3 proc. m/m. Z kolei szacunkowa inflacja za styczeń (oficjalne dane statystyczne publikowane są co kwartał), którą liczy Melbourne Institute Inflation wzrosła o 0,6 proc. m/m i 2,1 proc. r/r, a w ujęciu „trimmed mean” o 0,6 proc. m/m i 2,2 proc. r/r (we wszystkich przypadkach jest to dobrze powyżej prognoz).
 
Wielka Brytania: Według źródła agencji Bloomberg aż 27 parlamentarzystów z Partii Konserwatywnej może być niechętnych linii „twardego Brexitu” lansowanej przez premier Theresę May.
 
Szwajcaria: Szef Narodowego Banku Szwajcarii w wywiadzie udzielonym niemieckiej Sueddeutsche Zeitung dał do zrozumienia, że ujemne stopy procentowe są jednym ze skutecznych elementów polityki monetarnej w kwestii ograniczania nadmiernej presji na umocnienie franka
 
Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 533.55Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: