Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 19:00:07 -6h
Tokio (Japonia) 09:00:07 +8h
Sydney (Australia) 10:00:07 +9h
Londyn (Anglia) 00:00:07 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

15.02.2017 09:27 środa

Wczorajsza sesja na GPW rozpoczęła się od wzrostu kursu WIG, jednak już w pierwszej godzinie handlu podaż ustawiła charakter sesji. Kurs wyraźnie tąpnął do godz. 10 (w tym czasie w Polsce podano PKB za IV kw. +2,7% r/r, lepszy od oczekiwań). W Niemczech i strefie euro PKB we wstępnym odczycie w minionym kwartale wypadł poniżej oczekiwań i wzrósł odpowiednio o: 1,2% r/r oraz 1,7% r/r. 

Dobre dane z kraju dały szansę kupującym na powolne podciąganie WIGu, który przed godz. 16 dotarł do porannych maksimów. Jednak ostatnia część handlu należała ponownie do podaży która lekko zepchnęła kurs i na zakończeniu dnia WIG stracił 0,22% (przy obrotach wynoszących 1,24 mld zł), a WIG20 spadł o 0,27%

. Wybitnie negatywnie wyróżniały się akcje Orange Polska – spółka zaprezentowała słabe wyniki i słabe perspektywy na 2017 r., przez co kurs w ciągu dnia spadł o 11,35%, jednocześnie będąc najbardziej aktywną spółką w gronie WIG20. Właściciela zmieniła rekordowa liczba akcji 41,52 mln.

 
Wczoraj szefowa Fed J. Yellen zaprezentowała półroczny raport nt. polityki monetarnej przed Komisją Bankową Senatu USA. Z jej wypowiedzi wynika, że uważa, że zbyt długie zwlekanie z odejściem od luźnej polityki monetarnej, byłoby nieroztropne i mogłoby ostatecznie zmusić Fed do szybkich podwyżek stóp. Fed ocenia, że dane gospodarcze sugerują, że warunki na rynku pracy poprawiają się, a inflacja zmierza do 2% celu, zgodnie z oczekiwaniami FOMC. Yellen dodała, że w trakcie nachodzących posiedzeń, FOMC oceni, czy zatrudnienie i inflacja ciągle rozwijają się zgodnie z oczekiwaniami, a jeżeli tak, to dalsze zmiany poziomu stopy funduszy federalnych będą właściwe. Po tych słowach rynkowe prawdopodobieństwo powyżej 0,5 dla kolejnej podwyżki stóp procentowych w USA przesunęło się z czerwca na maj br.
 
We wtorek indeks S&P500 ustanowił kolejne historyczne maksimum, a DAX pozostał neutralny. Dzisiejsza sesja w Azji jest niejednoznaczna (Nikkei225 z wyraźnym wzrostem, a SHC na niewielkim minusie). Ponadto kontrakty na DAX i S&P500 oscylują w pobliżu swoich kursów odniesienia, co może oznaczać również otwarcie handlu na GPW bez wyraźnego kierunku.
 
Notowania indeksu WIG utrzymują się powyżej przełamanego maksimum z 2007 r. na 57 437 pkt. Poniedziałkowa popytowa luka cenowa nie została wczoraj przetestowana, a kurs indeksu oscylował wewnątrz zakresu z poniedziałku. Na wykresie pojawiła się niewielka czarna świeca, która nie ma większego znaczenia. Ważne wsparcie to wspomniany pułap 57 437 pkt i dopóki zostanie utrzymane, popyt będzie mógł zdobywać nowe poziomy. Drugim wsparciem dla działań posiadaczy akcji jest linia krótkoterminowego trendu wzrostowego, która aktualnie przebiega w okolicy 56 000 pkt
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 336.46Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: