Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 21:10:53 -6h
Tokio (Japonia) 11:10:53 +8h
Sydney (Australia) 12:10:53 +9h
Londyn (Anglia) 02:10:53 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

187

Złoty mocniejszy do dolara

16.02.2017 13:29 czwartek

W czwartek złoty pozostaje pod wpływem rynków globalnych. Stąd też przecena dolara na świecie znajduje swe przełożenie na notowania USD/PLN. Jednocześnie złoty traci do pozostałych głównych walut.

O godzinie 12:55 kurs EUR/PLN testował poziom 4,3145 zł, USD/PLN 4,0560 zł, CHF/PLN 4,0530 zł, a GBP/PLN 5,07 zł. Polska waluta znajduje się przede wszystkim pod wpływem rynków globalnych, gdzie po ostatniej serii trwa korekcyjne osłabienie dolara.

Złoty pozostaje obojętny na słowa Kamila Zubelewicza z Rady Polityki Pieniężnej (RPP), który w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla PAP stwierdził, że w przypadku pojawienia się niepokojących sygnałów, prowadzona przez Radę polityka "wait and see" zostanie nagle zakończona i można sobie wyobrazić podwyżkę stóp procentowych w Polsce jeszcze w tym roku. Ten brak reakcji nie dziwi. Członkowie RPP, jeżeli już wypowiadają się w temacie wcześniejszych podwyżek, to zawsze w trybie warunkowym

. To zaś buduje przekonanie, że zgodnie z sugestiami płynącymi z samej Rady, na podwyżki zaczekamy do 2018 roku.

Rynek walutowy nie zareagował też na wyniki dzisiejszej aukcji polskiego długu. Resort finansów sprzedał obligacje za 7 mld zł, przy popycie 12,9 mld zł i rentownościach niższych od oczekiwań. To kolejna już udana aukcja długu.

Prawdopodobnie też większych emocji, a co za tym idzie i zmienności na złotym, nie wywołają publikowane dziś dane z rodzimej gospodarki. O godzinie 14:00 GUS opublikuje raport o płacach i zatrudnieniu. W styczniu prognozuje się rocznej dynamiki wynagrodzeń na poziomie 4%, podczas gdy w grudniu było to 2,7%. W tym czasie zatrudnienie miało wzrosnąć o 2,8% R/R wobec 3,1% R/R w grudniu. W obu przypadkach jest możliwe, że dane okażą się lepsze od prognoz.

Powyżej rynkowych prognoz mają też szanse być odczyty publikowanych w piątek danych nt. styczniowej produkcji przemysłowej (prognoza: 7,8% R/R), sprzedaży detalicznej (prognoza: 7,6% R/R) i inflacji PPI (prognoza: 3,6% R/R). Mając na uwadze wagę tych danych, takie wyniki miałyby już pozytywne przełożenie na notowania złotego.

Marcin Kiepas
główny analityk Fundacji FxCuffs

B
18.02.2017 16:04 sobota ~binarny
Inwestować można różnie. Ja polecam opcje binarne https://xbinop.com/pl/ Działa to trochę na zasadzie zakładów, np. czy w ciągu następnej godziny cena złota wzrośnie. Wydaje sie proste, ale nikt, no może prawie nikt, nie wie, co się za chwilę wydarzy i w tym tkwi sedno. Trzeba mieć swoją strategię, którą najlepiej wziąć od tradera.
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: