Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 21:10:31 -6h
Tokio (Japonia) 11:10:31 +8h
Sydney (Australia) 12:10:31 +9h
Londyn (Anglia) 02:10:31 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Alior Bank: Raport futures

17.02.2017 09:20 piątek

Konsolidacja na FW20 trwała tym razem dwie sesje. Wczoraj popyt wrzucił wyższy bieg i kurs zwyżkował o 1,3%, a przejściowo rósł nawet o 2,3%. Redukcja zwyżek nastąpiła w ostatnich fragmentach notowań i odbiegała od zachowania instrumentu bazowego, co każe zachować dozę dystansu do cofnięcia.

Warszawski parkiet wyróżniał się in plus na tle giełd zagranicznych –w zachodniej Europie przeważały lekkie spadki. Gwiazdą w WIG20 był PGNIG rosnący o 6,5% po optymistycznych szacunkach wyników za 4Q’16. Dobrze radziły sobie również spółki energetyczne. Spośród publikacji makro wyróżniały się bardzo dobre dane z USA, w tym rewelacyjny indeks Philly Fed za luty. Pochodną jest wzrost globalnych oczekiwań na kontynuację inflacyjnej fazy hossy

. Poza tymdDobrze wypadły krajowe dane z rynku pracy.

Trend nie zwalnia i na wykresie FW20 doszło do wybicia górą z dwudniowej konsolidacji. Nieco dłuższy górny cień sugeruje niewielką dawkę ostrożności, co nie zmienia faktu, że byki niepodzielnie panują na rynku. Oscylatory są rozgrzane do czerwoności, wskazując na mocne wykupienie rynku, ale dopóki nie pojawią się jakiekolwiek sygnały przesilenia strona podażowa musi zachować daleko posuniętą ostrożność.

W piątek nastroje na giełdach są mieszane. Nieźle wciąż wyglądają USA, zapewne po wczorajszych dobrych danych. Gorzej radzi sobie natomiast Azja, gdzie przeważają tendencje korekcyjne. Niemniej wskazania futures na DAX i SP500 sugerują wzrostowe otwarcie FW20. Jeśli do tego dodamy zaległości FW20 do instrumentu bazowego, prawdopodobieństwo mocniejszego otwarcia rośnie. W dzisiejszym kalendarium jest szereg krajowych danych, które wg oczekiwań mają wskazać na dalsza poprawę koniunktury. Nie jest to element kluczowy, ale warto zwrócić uwagę na odczyty, wobec wyjątkowo wysoko postawionych oczekiwań względem zachowania krajowej giełdy – indeks nastrojów SII pokazuje odsetek byków na jednym z wyższych poziomów w historii badań (65,8%).


...Więcej informacji w załączniku

BM Alior Bank

Plik w formacie PDF Całość w formacie .PDF [ 173.82Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: