Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 03:27:53 -6h
Tokio (Japonia) 17:27:53 +8h
Sydney (Australia) 18:27:53 +9h
Londyn (Anglia) 08:27:53 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

DM BOŚ: TYGODNIK FX

27.02.2017 08:39 poniedziałek

Rubel: Tydzień był niezły, ale w porównaniu z poprzednimi dynamika zysków już wyraźnie mniejsza. Warto jednak zaznaczyć, że w czwartek mieliśmy dzień wolny, przez co de facto możemy mówić o 4 dniowym weekendzie (w piątek obroty były niewielkie). Uwagę zwraca zachowanie się cen ropy, gdzie wprawdzie nadal trzymamy się blisko szczytów, ale zaczynają pojawiać się wątpliwości na ile dotychczasowe tempo zwyżek zostanie zachowane.


Ważniejszą sprawą mogą być jednak topniejące szanse na odwilż pomiędzy.Rosją, a państwami Zachodu. Ostrą postawę wobec Moskwy zaczyna przybierać administracja Trumpa, a we Francji prorosyjski Francois Fillon stracił szansę w wyścigu prezydenckim na rzecz Emmanuela Macrona.
 
Dla rynków finansowych równie istotną kwestią będą też globalne nastroje na rynkach akcji – jeżeli te zaczną się psuć, to dostaniemy pretekst do wyraźniejszej korekty
. Zwłaszcza, że ruch ten może zostać wzmocniony poprzez werbalne interwencje rosyjskich oficjeli, którzy dawali wcześniej do zrozumienia, że silny rubel nie jest im po drodze…
 
Turecka lira: Mija czwarty tydzień, kiedy to lira zyskuje na wartości. Co ciekawe dzieje się tak, mimo faktu, że już 16 kwietnia przeprowadzone zostanie kontrowersyjne referendum ws. wzmocnienia systemu politycznego poprzez przekazanie większych uprawnień prezydentowi. Rynkom ten fakt jest jednak od dawna znany, a magnesem dla spekulantów jest wysoki poziom stóp procentowych w Turcji, czy też słabość dolara na rynkach globalnych – to zachęca do inwestycji opartych o carry-trade. 

Przeszkodzić w tym może jedynie znaczący wzrost ryzyka na globalnych rynkach. W tym kontekście warto będzie obserwować sytuację na kluczowych rynkach akcji, gdyż tam pojawią się pierwsze sygnały do ewentualnej korekty ruchu rozpoczętego na przełomie miesiąca. W kalendarzu na najbliższe dni uwagę zwracają zaplanowane na 3 marca dane nt. inflacji CPI za luty.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
 
Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 1.06Mb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: