Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 01:14:11 -6h
Tokio (Japonia) 15:14:11 +8h
Sydney (Australia) 16:14:11 +9h
Londyn (Anglia) 06:14:11 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Dolar dalej na fali

02.03.2017 11:56 czwartek
Kluczowe informacje z rynków:
 
USA: W Beżowej Księdze FED przyznano, że gospodarka rozwijała się w tempie od niewielkiego do umiarkowanego (wcześniej pisano głównie o niewielkim tempie). Uwagę zwróciły bardziej optymistyczne wpisy nt. rynku pracy – w kilku okręgach zanotowano szybszy wzrost dynamiki płac. Głos zabrał też Robert Kaplan z FED w Dallas (w FOMC w tym roku), którego zdaniem FED powinien podwyższać stopy stopniowo (nie zabrał stanowiska odnośnie szans, co do ruchu w marcu).

Agencje koncentrują się dzisiaj jednak głównie na słowach Lael Brainard z zarządu FED, której zdaniem możliwy jest scenariusz podwyżki stóp procentowych w niedługim czasie, gdyż cele FED (zatrudnienie i inflacja) są bliskie realizacji. Zgodziła się też ona z tym, że będzie trzeba rozważyć kwestię ograniczenia obecnego bilansu FED, ale dopiero w sytuacji kiedy zobaczymy kilka podwyżek stóp
. Przyznała jednak, ze trudno jest obecnie szacować skalę stymulacji fiskalnej ze strony administracji Trumpa, ale trzeba mieć na uwadze, że na początku wpłynie to na wzrost inflacji i tym samym wymusi wzrost stóp procentowych.
 
Australia: Nadwyżka w handlu zagranicznym w styczniu spadła z 3,334 mld AUD po rewizji do 1,302 mld AUD (szacowano wzrost do 3,8 mld AUD). Import wzrósł o 4 proc. m/m, a eksport spadł o 3 proc. m/m. Poznaliśmy też odczyt dotyczący wydanych pozwoleń na budowę domów (w styczniu wzrost o 1,8 proc. m/m, ale spadek o 12,0 proc. r/r).
 
Wielka Brytania: Indeks PMI dla sektora budowlanego wzrósł w lutym do 52,5 pkt. z 52,2 pkt. w styczniu (szacowano 52,2 pkt.).
 
Eurostrefa: Wstępna inflacja HICP w strefie euro wypadła w lutym zgodnie z oczekiwaniami rosnąc do 2,0 proc. r/r z 1,8 proc. r/r. W ujęciu bazowym pozostała na poziomie 0,9 proc. r/r (też zgodnie z konsensusem).

Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

 Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 559.72Kb ] Plik do pobrania

zabawnie
03.03.2017 07:44 piątek ~torinho
Moim zdaniem USD może się osłabiać, na xsocialu już wszyscy rezygnują z trzymania dolarów na tej demówce.
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: