Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 02:08:43 -6h
Tokio (Japonia) 16:08:43 +8h
Sydney (Australia) 17:08:43 +9h
Londyn (Anglia) 07:08:43 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Yellen nie wsparła dolara, ale Melenchon może zaszkodzić euro

11.04.2017 11:27 wtorek

Kluczowe informacje z rynków:

 
Dolar amerykański:
 
Rezerwa Federalna ma plan realizowania stopniowych podwyżek stóp procentowych, tak aby nie doprowadzić do przegrzania gospodarki – przyznała wczoraj wieczorem szefowa FED podczas wystąpienia na Uniwersytecie Michigan. Dodała, że FED chce „działać wyprzedzająco, a nie po fakcie” – dodała. Jej zdaniem „w tym momencie mamy zdrową gospodarkę” – stopa bezrobocia jest lekko poniżej poziomu, jaki FED postrzega jako stan pełnego zatrudnienia, a inflacja jest blisko celu inflacyjnego.
 
Opinia: Przekaz ze strony szefowej FED nie wnosi nic nowego w kwestii oczekiwań, co do czerwcowej podwyżki stóp procentowych przez FED (prawdopodobieństwo takiego ruchu według modelu CME FEDWatch wynosi blisko 67 proc.) – tym samym są to informacje neutralne dla dolara, który tym samym kontynuuje zapoczątkowaną wczoraj korektę
. Ciekawy układ mamy na tygodniowym wykresie koszyka BOSSA USD, gdzie odbiliśmy się od górnego ograniczenia kanału spadkowego rysowanego przez szczyty ze stycznia i marca b.r. Na razie (ze względu na możliwą presję na EUR/USD za sprawą zbliżających się wyborów we Francji) można przyjąć scenariusz, iż obserwowana korekta nie doprowadzi do naruszenia rejonu wsparcia 84,00-84,26 pkt.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
 


Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 526.56Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: