Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 14:40:58 -6h
Tokio (Japonia) 04:40:58 +8h
Sydney (Australia) 05:40:58 +9h
Londyn (Anglia) 19:40:58 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Jak rozpocząć trading opcjami binarnymi

12.04.2017 10:46 środa

Trading opcjami binarnymi wygląda na ciekawe rozwiązanie dla osób zainteresowanych zarabianiem dobrych pieniędzy. Tak naprawdę każda osoba dorosła może handlować opcjami binarnymi, nie prowadząc nawet działalności gospodarczej. Prawda jest taka, że każdy kto chce odnieść sukces w tradingu opcjami binarnymi, na początku potrzebować będzie kilku wskazówek, a w tej branży dokształcać się trzeba cały czas. W poniższym artykule znajdziesz kilka wskazówek odnośnie tego, jak rozpocząć trading opcjami binarnymi i odnosić sukcesy.

Czym są opcje binarne? 
 
Opcje binarne oferują traderom potencjalne zyski na poziomie 80-85% zainwestowanej kwoty. Możesz obstawiać instrumenty finansowe, takie jak złoto, ropa, akcje, Bitcoin itd. Jedyne, czego potrzebujesz do tradingu to kapitał, w dziesiątkach lub setkach dolarów. Oprócz wspomnianego wyżej wysokiego zysku, opcje binarne oferują inne zalety. 
 
Jedną z zalet opcji binarnych jest prostota gry, która mniej więcej opiera się na przewidywaniach, czy cena danego instrumentu pójdzie w górę, czy w dół. Kolejną zaletą jest to, że trader zawsze wie ile może wygrać, dlatego może określić kwotę, jaką chce postawić.
 
Krok 1 - Znajdź brokera
 
Pierwszym krokiem na drodze do sukcesu w tradingu opcjami binarnymi jest wybór odpowiedniego parnera biznesowego (brokera). Jest to bardzo ważna decyzja, od której zależeć będą wszystkie kolejne transakcje.  Dlatego też musisz poważnie przemyśleć kwestię wyboru brokera.Znajdziesz różnych brokerów, oferujących różne warianty kont demo, kont premium, dostępnych opcji i towarów itd.  Zanim podejmiesz decyzję co do wyboru brokera, przyjrzyj się dokładnie każdemu z nich.  Możesz zapoznać się również z opiniami w sieci i porównywarkami, dzięki czemu porównasz oferty dostępne na rynku Listę godnych polecenia dla początkujących brokerów znajdziesz w Internecie. 

Większość brokerów oferuje także możliwość założenia konta demo.Jednakże nawet w tym aspekcie mogą występować różnice między brokerami. Głównie zależy to od tego, czy wymagane jest złożenie wcześniejszego depozytu, zanim będziesz mógł je wypróbować.
 
Prawda jest taka, że nawet jeśli wybierzesz nieodpowiedniego brokera, możesz ponownie rozważyć swoją decyzję, wypłacić środki i spróbować gry u innego brokera. Pamiętaj jednak, aby z rezerwą podchodzić do licznych kampanii reklamowych, których ostatnimi czasy jest coraz więcej. 

 
Krok 2 - wypróbuj konto demo
 
Zanim wybierzesz brokera, sprawdź go za pomocą konta demo.Jest to narzędzie, które przyda się przede wszystkim nowym graczom.Jednym z najtrudniejszych kroków na początku tradingu opcjami binarnymi będzie zapoznanie się z aplikacją tradingową. 
 
Wtedy nieocenione okaże się konto demo, które działa jak prawdziwe konto, jednak gramy za wirtualne pieniądze Dzięki możliwości założenia konta demo, możesz sprawdzić się przed prawdziwą grą i mentalnie przygotować się na porażki i wygrane. 
 
Krok 3 - otwarcie prawdziwego konta
 
Gdy już zasmakowałeś tradingu poprzez konto demo, jesteś już gotów na założenie normalnego konta.Jedyne co musisz zrobić, to wejść na stronę wybranego brokera i kliknąć „Zarejestruj się” i „Otwórz konto”, wypełnić krótki formularz i wszystko zapisać.Po założeniu konta, podaj wszystkie wymagane informacje i zdeponuj środki na swoim koncie .Niektórzy brokerzy będą potrzebować kopii Twojego dowodu osobistego, aby dokończyć rejestrację, a inni weryfikację przeprowadzą w momencie wypłaty przez Ciebie środków.
 
Przyczyną jest obawa przed praniem pieniędzy.Nie martw się. Sam posiadam kilka takich kont.Jednym z najpopularniejszych brokerów jest IQOption. Broker IQ Option może pochwalić się również faktem bycia regulowanym przez cypryjski organ regulacyjny CySEC.
 
Krok 4 - wpłacenie środków
 
Po założeniu konta, konieczne jest złożenie depozytu pieniężnego na to konto. W większości przypadków zostaniesz automatycznie przekierowany do tego kroku. Na stronie, gdzie będziesz mógł wykonać ten krok, wybierz jedną z metod płatności, wypełnij formularz i naciśnij przycisk „Deposit”.
 
Zależy to od brokera, u którego otworzyłeś swoje konto, jednak większość brokerów obsługuje portfele elektroniczne lub klasyczne przelewy bankowe.Wybierając portfel elektroniczny, środki przelewane są natychmiast. Jeżeli wyślesz pieniądze przelewem bankowym, może to zająć około 4 dni.
 
Krok 5 - dokonanie transakcji
 
Ostatnim krokiem jest sama transakcja lub wybranie rodzaju zakładu. Możesz wybierać spośród klasycznych opcji High/Low, opcje boundary, czy opcje OneTouch.Teraz musisz wybrać aktywa.Możesz wybierać spośród akcji, indeksów, towarów i par walutowych. Następnie wybierz kwotę depozytu i kwotę transakcji, która nie może być niższa niż określone przez brokera minimum. Wynikiem może być albo przegrana albo wygrana. Ostatnim i najbardziej przyjemnym krokiem jest wypłata środków z konta tradingowego. 
 
Podsumowanie
 
Trading opcjami binarnymi nie jest trudny. Jest to rozwiązanie tańsze i prostsze niż np. trading FOREX, a dzięki kilku wskazówkom i podpowiedziom, o których już wspomnieliśmy, możesz brać się za grę. Musisz jednak uważać, gdyż trading opcjami binarnymi nie jest tak prosty, jak wszystkim się wydaje.  Potrzeba na to dużo, dużo czasu. 


Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: