Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 01:58:18 -6h
Tokio (Japonia) 15:58:18 +8h
Sydney (Australia) 16:58:18 +9h
Londyn (Anglia) 06:58:18 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Trump może zaskoczyć, Iwata o symulacjach Banku Japoni, a euro nadal zafascynowane Macronem ? raport dzienny DM BOŚ z globalnego rynku FX

25.04.2017 12:05 wtorek
Kluczowe informacje z rynków:
 
Dolar amerykański:
 
Administracja Trumpa chce cięcia stawki podatku CIT do 15 proc. niezależnie od możliwości budżetowych – napisał dzisiaj dziennik Wall Street Journal powołując się na źródła wśród doradców prezydenta. Jednocześnie w innych mediach pojawiły się spekulacje, jakoby Donald Trump miał zgodzić się na odłożenie w czasie planów budowy muru na granicy USA z Meksykiem, co miałoby być ukłonem w stronę Kongresu, który do końca kwietnia musi przyjąć ustawę pozwalającą rządowi na dalsze zadłużanie się (inaczej część instytucji zostanie zamknięta).
 
20 proc
. podatek od importu drewna z Kanady, oraz zapowiedź nałożenia analogicznego podatku na mleko wykorzystywane do produkcji serów – taką decyzję podjął wczoraj Donald Trump. Jednocześnie Sekretarz ds. Handlu, Wilbur Ross zapowiedział, że ten podatek będzie obowiązywał do 90 dni wstecz. Administracja USA zarzuca Kanadyjczykom nadmierne subsydiowanie rynku drewna i mleka.
 
Donald Trump przeprowadził telefoniczną rozmowę z niemiecką kanclerz Angelą Merkel ws. wypracowania wspólnego stanowiska ws. dalszego postępowania wobec Korei Północnej, ale i też rozwoju wypadków w Syrii, oraz na Ukrainie. Jednocześnie w prasie pojawiły się spekulacje, jakoby USA chciały stosownego stanowiska Rady Bezpieczeństwa ONZ i nałożenia dodatkowych sankcji na tej kraj.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.


Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 702.66Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: