Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 00:53:41 -6h
Tokio (Japonia) 14:53:41 +8h
Sydney (Australia) 15:53:41 +9h
Londyn (Anglia) 05:53:41 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Aż 75 proc. prawdopodobieństwa dla podwyżki stóp przez FED w czerwcu, Bank Japonii nie zaskoczył, a co zrobi dzisiaj Europejski Bank Centralny?

27.04.2017 12:10 czwartek
Kluczowe informacje z rynków:
 
Dolar amerykański:
 
Zaprezentowane wczoraj wieczorem przez przedstawicieli Białego Domu założenia reformy podatkowej były zgodne ze wcześniejszymi spekulacjami. Stawka podatku CIT ma zostać zredukowana do 15 proc., system ma zostać uproszczony, a także planuje się jednorazowe opodatkowanie zysków amerykańskich firm osiągniętych poza granicami USA, jeżeli te zdecydują się na ich transfer do kraju. 

Tak jak zapowiadano wcześniej w propozycjach nie znalazł się tzw. podatek graniczny. W temacie podatków osobistych zamiast 7 stawek, mają być trzy (10,25 i 35 proc.), ale minimalne dochody mają być nieopodatkowane. Planuje się też wprowadzenie preferencji podatkowych dla rodzin z dziećmi, a także likwidację tzw
. podatku Obamacare, a także od śmierci, oraz minimalnego. Sekretarz Skarbu Steve Mnuchin przyznał, że uproszczenie systemu, oraz niższe stawki mają przyczynić się do przyspieszenia wzrostu gospodarczego, ale uwaga, administracja celuje w średnioroczny wzrost na poziomie 3 proc.
 
Pojawiły się spekulacje, jakoby prezydent Trump miał w najbliższym czasie zarządzić wyjście USA z porozumienia o wolnym handlu NAFTA. Ostatecznie jednak Biały Dom wydał oświadczenie, w którym poinformowano o owocnych konsultacjach z premierem Kanady, oraz prezydentem Meksyku, a także woli renegocjacji porozumienia z korzyścią dla wszystkich, trzech krajów. Tymczasem Sekretarz ds. Handlu, Wilbur Ross stwierdził wczoraj, że rozpoczęto dochodzenie dotyczące możliwych nieprawidłowości w imporcie aluminium, co może doprowadzić do wprowadzenia podatkowych restrykcji na tym rynku.
 
Nadal prowadzimy konsultacje mające na celu wprowadzenie ustawy zastępującej system ubezpieczeń społecznych Obamacare – przyznał wczoraj spiker Izby Reprezentantów, Paul Ryan.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.


Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 591.81Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: