Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 01:35:25 -6h
Tokio (Japonia) 15:35:25 +8h
Sydney (Australia) 16:35:25 +9h
Londyn (Anglia) 06:35:25 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Rynki czekają na wyraźniejsze impulsy

11.05.2017 11:51 czwartek
Dolar amerykański:
 
Jeszcze trzy podwyżki stóp procentowych w tym roku to możliwy do realizacji scenariusz, a gospodarka w najbliższych kwartałach powinna wrócić na ścieżkę wzrostu – przyznał wczoraj wieczorem Eric Rosengren z oddziału FED w Bostonie.

Jego zdaniem Rezerwa Federalna powinna w najbliższych miesiącach rozważyć decyzję o redukcji bilansu, choć proces ten powinien przebiegać stopniowo. Rosengren uważa, że FED powinien w swoich działaniach uwzględnić ryzyko przegrzania się gospodarki, a ta nie potrzebuje dodatkowych działań stymulacyjnych.
 
Opinia: Rosengren zdaje się, że mocno wybiega w przyszłość mówiąc o ryzykach ewentualnego przegrzania gospodarki – ma to jednak chyba być bardziej uwaga w stronę administracji Trumpa, że nadmierne programy stymulacyjne nie są potrzebne, gdyż przysporzą tylko więcej pracy FED. 

Na razie jednak rynki finansowe od dobrych kilku tygodni zastanawiają się na ile Trump rzeczywiście wywiąże się ze swoich obietnic dotyczących podatków i deregulacji gospodarki. 

Wprawdzie jakiś czas temu przedstawione zostały założenia dotyczące kształtu zmian, ale proces ich legislacji w Kongresie może nie być łatwy
. Przed Republikanami nadal trudny proces legislacyjny ustawy o ubezpieczeniach zdrowotnych AHCA (jej akceptacja w Izbie Reprezentantów otworzyła tylko drogę do dalszych prac), a ostatnia decyzja Białego Domu o dymisji szefa FBI, tylko podniosła temperaturę politycznych sporów.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.


Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 586.45Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: