Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 00:18:42 -6h
Tokio (Japonia) 14:18:42 +8h
Sydney (Australia) 15:18:42 +9h
Londyn (Anglia) 05:18:42 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

18.05.2017 09:10 czwartek

Sytuacja rynkowa

Na globalne rynki akcji zawitały mocne spadki, które nie pozostały bez wpływu na krajowy rynek. Indeks WIG po raz drugi z rzędu zaliczył wyraźny, ponad 1% spadek, a najmocniej zniżkowały, jak to często bywa w przypadku globalnej wyprzedaży, spółki o największej kapitalizacji. Indeks WIG20 znajduje się obecnie w okolicach lokalnego szczytu z połowy marca, przy szczycie „głowy” z technicznej formacji „głowy z ramionami”, która ostatecznie w tamtym czasie nie zrealizowała się. 

Oczekiwać można by wobec powyższego próby obrony w obecnych okolicach, które traktować można jako wsparcie, wiele zależeć będzie jednak oczywiście od rynków bazowych. 
 
RPP na wczorajszym posiedzeniu zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami pozostawiła stopy procentowe bez zmian
. Co ciekawe, w retoryce członków RPP, na konferencji prasowej po posiedzeniu, nie pojawiły się „jastrzębie” elementy, co więcej, nie wykluczono nawet braku zmian w stopach procentowych aż do końca przyszłego roku (o ile inflacja będzie zgodna z przewidywaniami RPP). 

Wiele wskazuje na to, że zmiana retoryki RPP może nastąpić dopiero, gdy inflacja zacznie rosnąć i zaskakiwać, a potencjał do tego, jak się wydaje, jest, biorąc pod uwagę dobrą koniunkturę w gospodarce czy wysokie wydatki fiskalne ze strony rządowej. Faktem jest jednak, że w chwili obecnej inflacja jest wciąż poniżej średniej wartości celu inflacyjnego NBP (+2% vs. cel na poziomie +2,5% +/- 1 p.p.).
 
Z informacji ze spółek: podniesiona została cena w wezwaniu na akcje spółki UNIWHEELS z 236,07 zł do 247,87 zł (nie dotyczy akcji w posiadaniu obecnego większościowego akcjonariusza, Uniwheels Holding). Cena na wczorajszym zamknięciu wyniosła 239,50 zł. Zarząd PRIME CAR MANAGEMENT, spółki regularnie wypłacającej wysoką dywidendę w relacji do kursu, zaproponował wypłatę 2,36 zł na akcję dywidendy z zysku za 2016 r., co stanowi, po wczorajszym kursie zamknięcia, stopę dywidendy na poziomie 7,6%. Wyniki kwartalne opublikowały także m.in. ROBYG, GETIN HOLDING, wspomniany już PRIME CAR MANAGEMENT czy PAGED.
 
W dzisiejszym kalendarium uwagę przykuwają krajowe dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniach oraz dane o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 346.92Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: