Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 03:00:24 -6h
Tokio (Japonia) 17:00:24 +8h
Sydney (Australia) 18:00:24 +9h
Londyn (Anglia) 08:00:24 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Dolar będzie zależny od działań Kongresu, funt znów na fali dzięki lepszym danym

18.05.2017 11:54 czwartek
Kluczowe informacje z rynków:
 
Dolar amerykański:
 
Republikański Kongresmen Justin Amash nie wykluczył możliwości poparcia wniosku o impeachment Donalda Trumpa, jeżeli potwierdziłyby się spekulacje, jakoby prezydent miał nakłaniać byłego już szefa FBI, którego później zwolnił, aby ten umorzył śledztwo przeciwko generałowi Michaelowi Flynnowi. 

Jako jeden z dwóch Republikańskich kongresmenów poparł wczoraj wniosek o zwołanie specjalnej komisji ws. wyjaśnienia związku ludzi Trumpa z Rosjanami, oraz zarzutów o mieszanie się Kremla w przebieg zeszłorocznych wyborów prezydenckich – na jej czele stanął były szef FBI w latach 2001-2013, oraz prokurator Robert Mueller. 

Z kolei w przyszłym tygodniu (środa) ma dojść do przesłuchania zwolnionego przez Trumpa szefa FBI (Comey’a), który twierdzi, że ma dowody na to, że prezydent wywierał na niego naciski
. Spiker Izby Reprezentantów, Paul Ryan z Partii Republikańskiej stwierdził, że dopiero konkretne fakty pozwolą ocenić na ile ta sprawa będzie miała swój dalszy ciąg. Dał do zrozumienia, że Kongres stara się pracować normalnie nad kluczowymi ustawami nt. reformy ubezpieczeń zdrowotnych, oraz obniżki podatków.
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.


Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 580.98Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: