Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 02:37:18 -6h
Tokio (Japonia) 16:37:18 +8h
Sydney (Australia) 17:37:18 +9h
Londyn (Anglia) 07:37:18 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Dolar z kolejnymi problemami

23.05.2017 11:51 wtorek
Kluczowe informacje z rynków:
 
EUROSTREFA: 
 
Kanclerz Niemiec, Angela Merkel, przyznała wczoraj, że niski kurs euro sprzyja generowaniu wysokiej nadwyżki handlowej. Wskazał jednak, że za kurs waluty odpowiada polityka banku centralnego. Dodała, że większe inwestycje w Niemczech mogłyby wpłynąć na zmniejszenie wspomnianej nadwyżki. 
 
Wczoraj mieliśmy spotkanie Eurogrupy  z greckimi władzami – nie udało się jednak wypracować porozumienia, które pozwoliłoby na wypłatę kolejnej  transzy pomocy – nadal krytyczny pozostaje Międzynarodowy Fundusz Walutowy, którego zdaniem warto rozmawiać o możliwej redukcji ogromnego zadłużenia – tym samym przedstawiciele MFW nie chcą brać udziału w obecnej formule założeń Eurogrupy. 
 
Dzisiaj rano poznaliśmy wstępne szacunki indeksów PMI w maju dla strefy euro – wskaźnik dla przemysłu wzrósł do 57 pkt
. z 56,7 pkt., a dla usług spadł do 56,2 pkt. z 56,4 pkt. (w pierwszym przypadku nieznacznie przewyższyliśmy prognozy, w drugim odwrotnie). 
 
Lepszy od prognoz był odczyt niemieckiego indeksu Ifo (nastrojów w biznesie) – wzrost w maju do 114,6 pkt. z 113 pkt. (szacunki zostały pobite też w przypadku indeksu bieżącej kondycji, oraz przyszłych oczekiwań).
 
WIELKA BRYTANIA: Tragiczne wydarzenia w Manchesterze – zamach terrorystyczny po koncercie wczoraj w nocy – są ofiary śmiertelne i ranni. Politycy zdecydowali o zawieszeniu kampanii przed wyborami zaplanowanymi na 8 czerwca.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.


Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 610.02Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: