Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 02:25:58 -6h
Tokio (Japonia) 16:25:58 +8h
Sydney (Australia) 17:25:58 +9h
Londyn (Anglia) 07:25:58 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Dolar nadal słaby po minutkach

25.05.2017 10:18 czwartek
Kluczowe informacje z rynków:
 
USA: Ujawnione wczoraj wieczorem zapiski z majowego posiedzenia FED pokazały, że członkowie tego gremium chcieli zaczekać z kolejną podwyżką stóp procentowych do czasu, kiedy zobaczą dowody, że spowolnienie gospodarki w I kwartale było przejściowe. 

Większość z nich zgodziła się z tezą, że dane makroekonomiczne zgodne z oczekiwaniami, będą sygnałem do realizacji scenariusza dalszego zacieśniania polityki. Konsensus widoczny był też w temacie rozpoczęcia procesu ograniczania sumy bilansowej FED jeszcze w tym roku, co mogłoby przebiegać co trzy miesiące (szczegóły zostaną zaprezentowane wkrótce).
 
Kanada: Na wczorajszym posiedzeniu Bank Kanady nie zmienił parametrów polityki monetarnej, jak powszechnie oczekiwano (główna stopa procentowa 0,50 proc
.), ale w komunikacie pojawiły się bardziej optymistyczne oceny gospodarki, chociaż nadal problemem jest niska dynamika płac. 
 
Chiny: Agencja Fitch nie planuje na razie zmieniać oceny ratingu na poziomie A+, przyznał przedstawiciel tej instytucji w wywiadzie dla Bloomberga
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.


Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 525.73Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: