Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 09:23:38 -6h
Tokio (Japonia) 23:23:38 +8h
Sydney (Australia) 00:23:38 +9h
Londyn (Anglia) 14:23:38 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

AUD może być wrażliwy na chińskie dane

14.06.2017 08:23 środa
W nocy z wtorku na środę poznamy szereg istotnych danych z Chin – będzie to dynamika produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej, oraz inwestycji w aglomeracjach – liczona za maj. Ostatnio odczyty coraz częściej rozczarowywały, co było wynikiem polityki przyjętej przez władze – ograniczania łatwego dostępu do kredytów. Czy tak będzie i teraz? Przekonamy się już jutro rano.
 
Wrażliwy na te publikacje może tradycyjnie być dolar australijski, który ostatnio zachowywał się relatywnie dobrze, podobnie jak dolar nowozelandzki. Na dziennym układzie AUD/USD zaczyna jednak rysować się czarna świeca doji, co w połączeniu z widoczną trudnością z przełamaniem szczytu z ubiegłego tygodnia, może skłaniać do scenariusza wyraźniejszej korekty. 

We wcześniejszych wpisach skłanialiśmy się do scenariusza umocnienia amerykańskiego dolara po jutrzejszych sygnałach z FED
. Może to być dodatkowy argument za scenariuszem spadków na AUD/USD. Wtedy ważnymi wsparciami będą okolice 0,75, oraz hipotetyczne dolne ograniczenie kanału wzrostowego przy 0,7465. 
Wykres dzienny AUD/USD
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: