Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 10:33:47 -6h
Tokio (Japonia) 00:33:47 +8h
Sydney (Australia) 01:33:47 +9h
Londyn (Anglia) 15:33:47 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

14.06.2017 08:34 środa

Sytuacja rynkowa

Zmiana notowań wtorkowej sesji niewiele wnosi do ogólnej oceny rynku. Na wykresie 60-min pojawiła się próba wzrostowego odwrotu z poziomów wyższych niż techniczna strefa wsparcia (ok. 2260 pkt.).

Na szybszych wskaźnikach AT pojawiły się nawet sygnały kupna co mogłoby zaowocować nawrotem kursu w pobliże ostatnich szczytów tj. ok. 2360 pkt. W okresie całej sesji było widoczne mocne rolowanie pozycji na kolejną wrześniową serię (znaczący wzrost wolumenu i istotne zmiany LOP). 

Zważywszy na jutrzejszy dzień wolny i możliwości tzw. długiego weekendu, mimo iż dopiero w piątek następuje wygaśnięcie i ustalenie kursu rozliczeniowego dla czerwcowej serii instrumentów pochodnych, to również dziś można oczekiwać podwyższonej zmienności i wzmożonego handlu, zarówno na pochodnych (dalsze rolowanie pozycji) jak i spółkach indeksu bazowego (pozycje arbitrażowe). 
 
Na wykresie dziennym niewiele się dzieje
. Kurs od połowy maja pozostaje w tendencji bocznej, próby zainicjowania mocniejszego ruchu wertykalnego (formacja klina, formacja objęcia) póki co pozostają bez powodzenia. Niskie wartości ADX najpełniej oddają beztrendowy charakter bieżących notowań. 
 
W dzisiejszym kalendarium wskazujemy na odczyty o produkcji przemysłowej w strefie euro oraz wynikach sprzedaży detalicznej i inflacji w USA. Dodatkowo pojawi się cotygodniowy raport o zmianie zapasów paliw co może mieć wpływ na rynek ropy, a więc pośrednio na sentyment do krajowych rafinerii. 

Rano pojawiła się porcja danych z Chin (produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna), generalnie dynamiki wzrostowe i zgodne z oczekiwaniami – pośredni wpływ na spółki wydobywcze. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W przypadku indeksu SP500 w cenach zamknięcia wczoraj zostało osiągnięte nowe maksimum. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 182.21Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: