Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 05:45:30 -6h
Tokio (Japonia) 19:45:30 +8h
Sydney (Australia) 20:45:30 +9h
Londyn (Anglia) 10:45:30 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

20.06.2017 08:42 wtorek

Sytuacja rynkowa
 

Z początkiem tygodnia na krajowym rynku pojawiła się zwyżka. Na wykresie 60 min kurs FW20 wybił się górą z kilkudniowej konsolidacji.

Na celowniku jest teraz linia majowo – czerwcowych szczytów w pobliżu 2340 pkt. W szerszej pespektywie od połowy maja kurs jest w trendzie bocznym określonym granicami ok. 2240 pkt i wspomnianymi 2340 pkt. 

Prosty rachunkiem, jeżeli dojdzie do wybicia to krótkoterminowy potencjał ruchu będzie wynosił ok. 100 pkt. Wskaźniki AT w tym interwale lekko poprawiły swoje wskazania, na podstawowych średnich pojawił się sygnał kupna, wtóruje temu układ linii DMI z rosnącym miernikiem siły trendu ADX. 
 
Na diagramie dziennym nie ma większych zmian
. Zgodnie z obserwacjami dla wykresu 60 min od połowy maja kurs układa się w granicach lokalnego trendu bocznego. Po wczorajszej zniżce zmierza w kierunku ostatnich maksimów 2340 pkt. Jeżeli dojdzie do przebicia to kolejną barierą do osiągnięcia będzie majowe maksimum 2405 pkt. 
 
W odniesieniu do nastrojów na krajowym rynku wsparciem jest wzrostowy sentyment na giełdach zagranicznych. Mocna zwyżka amerykańskich spółek technologicznych poprzez indeks bazowy wypchnęła kontrakty terminowe na S&P500 na nowe rekordowe poziomy. Również futures na DAX z początkiem dnia notują nowe historyczne maksima. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajową publikację danych o produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej. Wyniki sprzedaży detalicznej napędzane utrzymującą się dobrą sytuacją na rynku pracy oraz transferami socjalnymi nie powinny rozczarować. W zakresie produkcji przemysłowej wcześniejszy odczyt PMI, chociaż wykazał osłabienie względem poprzedniej publikacji, to jednak wciąż utrzymuje się ponad progiem 50 pkt. wskazującym na pozytywną koniunkturę w sektorze.
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 180.02Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: