Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 03:47:26 -6h
Tokio (Japonia) 17:47:26 +8h
Sydney (Australia) 18:47:26 +9h
Londyn (Anglia) 08:47:26 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

11.07.2017 08:18 wtorek

Sytuacja rynkowa
 

W poniedziałek nastroje na warszawskim parkiecie pozostawały stabilne. Poranne wzrosty nie utrzymały się wprawdzie do końca dnia, ale podaż nie zdołała również oddalić notowań kontraktów od odniesienia. Spokojnemu przebiegowi sesji sprzyjało ubogie kalendarium, a jedynym ciekawszym akcentem były wczoraj dobre dane o eksporcie i imporcie w Niemczech, będące bazą do budowania oczekiwań wobec krajowych odczytów. 

Niemniej rynki skupiają się nadal głownie na retoryce banków centralnych w Europie i USA, co skłania do wyczekiwania na tego tygodniowe wystąpienie J. Yellen w Kongresie. W kraju pojawił się Raport o inflacji, który pokazał więcej szczegółów dotyczących opublikowanych przy okazji ostatniego spotkania RPP projekcji makro, nie dostarczając jednak nowych impulsów do zajmowania pozycji.
 
W układzie technicznym sesja rozszerzyła nieco range z ostatnich dni, ale w finalnym rozrachunku nie pokonała  dotychczasowych  wsparć i oporów, co utrzymuje je w mocy
. Na uwagę zasługują jednak wskaźniki. Ostatnie sesje zapewniły zrównanie linii kierunkowych na ADX, co w przypadku dynamizacji ruchu będzie jednoznaczne z sygnałem na wskaźniku. Tym samym potencjalne wybicie z tygodniowej konsolidacji zyska od razu wsparcie techniczne. Na razie jednak notowania utknęły lekko poniżej SK15 zarówno w układzie dziennym jak i godzinowym, co utwierdza ruch boczny.
 
Na stracie wtorkowych notowań lekką przewagę posiadają kupujący za sprawą udanych sesji w Azji i USA. W szerszej perspektywie wtorkowa sesja ponownie nie będzie obfitować w istotne wydarzenia na globalnych rynkach, co powinno sprzyjać konsolidacji. W kraju pojawią się z kolei dane o czerwcowej inflacji, które mogą zmienić oczekiwania wobec przyszłej polityki monetarnej RPP, choć biorąc pod uwagę transparentne stanowisko Rady o stabilizacji stóp procentowych do przyszłego roku, dane prawdopodobnie przejdą na rynku akcji bez większego echa, co będzie rzutować i na FW20. /Agata Filipowicz-Rybicka/
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 177.29Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: