Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 03:46:42 -6h
Tokio (Japonia) 17:46:42 +8h
Sydney (Australia) 18:46:42 +9h
Londyn (Anglia) 08:46:42 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

11.07.2017 08:53 wtorek

Sytuacja rynkowa

Poniedziałek na krajowym rynku przyniósł ostatecznie niewielką zwyżkę, pomimo całkiem udanego początku, wspieranego otoczeniem zewnętrznym (udana sesja z piątku w Stanach Zjednoczonych, rosnące kontrakty w eurolandzie). W kolejnych godzinach jednak optymizmu krajowym inwestorom ubywało, a ubogie kalendarium makro nie generowało dodatkowych bodźców. Trend boczny cały czas jest utrzymany, a WIG20 wciąż oscyluje wokół poziomu 2300 punktów. Nieco lepszą sesję zanotowały giełdy eurolandu, w Stanach Zjednoczonych z kolei bez większych zmian (sesja o niskiej zmienności, w kontrze do ostatnich tendencji). 
 
Spośród indeksu WIG20 udaną sesję zanotował EUROCASH, który w ostatnich dniach przebił ważne dość istotny z perspektywy analizy technicznej opór w okolicach 32 zł i zbliża się do kolejnego oporu (lokalny szczyt z końca kwietnia br.)
. Na szerokim rynku kolejna pozytywna sesja na SYGNITY (+8,51%) (aczkolwiek w trakcie dnia walory rosły nawet o ponad 15%), w reakcji na uzgodnienia z obligatariuszami i bankami, dające spółce więcej czasu na negocjacje.

W trakcie sesji pojawiła się informacja o żądaniu akcjonariusza spółki, Cron, wprowadzenia do porządku obrad NWZA uchwały ws. podwyższenia kapitału zakładowego (co miałoby doprowadzić do dokapitalizowania borykającej się z trudnościami spółki; szczegóły w Wybranych komunikatach). Udaną sesję zanotował także STALPRODUKT, który złożył wczoraj wiążącą ofertę na nabycie czeskiej spółki produkującej m.in. blachy transformatorowe.
 
Kalendarium dzisiejszej sesji ponownie nie obfituje w ważniejsze pozycje cenotwórcze, aczkolwiek uwagę przykuwać może finalny odczyt inflacji konsumenckiej w Polsce za czerwiec (wstępny wskazywał na spowolnienie inflacji do 1,5% r/r). W tym miejscu warto przywołać wczorajsze dość zaskakujące, przywoływane przez PAP, słowa Łukasza Hardta, członka RPP, dla agencji Bloomberg, który stwierdzić miał, że jeżeli kolejna projekcja wskazywać będzie na utrzymywanie się ujemnych realnych stóp procentowych, to mogą zostać podjęte próby podniesienia stopy referencyjnej już na początku przyszłego roku. Z RPP płyną w ostatnich miesiącach bardzo nieliczne jastrzębie sygnały, warto mieć jednak na uwadze, że i takie głosy jak widać się pojawiają. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 311.49Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: