Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 18:39:10 -6h
Tokio (Japonia) 08:39:10 +8h
Sydney (Australia) 09:39:10 +9h
Londyn (Anglia) 23:39:10 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

12.07.2017 09:20 środa

Sytuacja rynkowa

Wczorajsza sesja przypominała nieco poniedziałkową - nuty optymizmu w początkowej fazie, których następnie ubywało, przy względnie pustym kalendarium makro, z którego nie napływały istotne bodźce (finalny odczyt CPI w Polsce na poziomie odczyt wstępnego). 

Tym razem jednak WIG zamknął się na lekkim minusie, oddając to, co zyskał w poniedziałek. WIG20 ponownie znalazł się poniżej 2300 punktów, przy czym jako wsparcie w ostatnich tygodniach „pracuje” póki co cały przedział (nawet do ok. 2260 pkt), którego punkt ciężkości można przypisać tej psychologicznej granicy. Na rynkach zachodnioeuropejskich, podobnie jak na rynku krajowym, także lekkie spadki, a na giełdzie amerykańskiej druga z rzędu sesja z niewielkimi zmianami na zamknięciu.
 
Dziś ostatnia możliwość do nabycia akcji z prawem do uchwalonych dywidend w szeregu spółek (jutro odcięcie praw), w tym z WIG20 (KGHM, PKN ORLEN; szczegóły w Wybranych wydarzeniach w spółkach)
.  Kalendarium dzisiejszej sesji jest nieco bogatsze od wczorajszego i poniedziałkowego, uwagę przykuwa głównie wystąpienie szefowej FED, Janet Yellen, przed amerykańskim Kongresem (także w dniu jutrzejszym).
 
Uwaga inwestorów skierowana może być, oprócz uwag nt. stóp procentowych, głównie na kwestię procesu redukcji sumy bilansowej przez FED, do którego bank centralny się szykuje i który zaplanowany jest jeszcze na bieżący rok (aczkolwiek nie ma pewności odnośnie daty startu – część bankierów centralnych wolałaby nieco opóźnić start, kierując ten termin bliżej końcówki 2017 r.). Kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnioeuropejskie są póki co dziś lekko nad kreską, sesja w Azji z kolei jest mieszana.
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 707.8Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: