Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 03:46:11 -6h
Tokio (Japonia) 17:46:11 +8h
Sydney (Australia) 18:46:11 +9h
Londyn (Anglia) 08:46:11 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

13.07.2017 08:56 czwartek

Sytuacja rynkowa
 

Po dłuższym okresie swoistego marazmu, wczorajsza sesja przyniosła mocny (wzrostowy) impuls. Rynek krajowy podążył w ślad za innymi rynkami europejskimi, które co do zasady także notowały ponad 1% wzrosty. WIG20 w jedną sesję, na solidnym jak na wakacyjny okres obrocie, zbliżył się wczoraj w okolice górnego ograniczenia ok. dwumiesięcznego kanału horyzontalnego, którego przebicie otwierałoby drogę ku kolejnemu oporowi, tj. maksimom bieżącej hossy. W dniu dzisiejszym, z uwagi na cenowy charakter indeksu, utrudniać to może odcięcie dywidend w KGHM i PKN ORLEN. Solidną zwyżkę zanotowały także indeksy amerykańskie, a z głównych indeksów wzrostowi przewodził NASDAQ Composite, który odrabia straty po zniżkach z końcówki czerwca. 
 
Rynki pozytywnie odebrały wczorajsze wystąpienie szefowej FED, Jannet Yellen, przed amerykańskim Kongresem (które także dziś będzie mieć swoją kontynuację)
. Jej słowa zostały odebrane względnie gołębio (sugestie o niepewności względem kształtowania się inflacji w USA, utrzymująca się inflacja poniżej celu mogłaby w przyszłości wprowadzić zmiany w polityce monetarnej FED, aczkolwiek obecnie uważa ona, że obecny stan gospodarki wskazuje na konieczność stopniowego podnoszenia stóp procentowych – to ostatnie znamy od wielu miesięcy; odnośnie redukcji sumy bilansowej – proces powinien się rozpocząć „wkrótce”, a dokładna data startu została przez szefową FED niejako zdeprecjonowana).
 
W dniu wczorajszym rynek pozytywnie odebrał słowa dla radia przez prezesa KGHM nt. inwestycji w Sierra Gorda (szczegóły w Wybranych komunikatach ze spółek). Miedziowy koncern był wczoraj, obok PGE, liderem zwyżki w WIG20 (czynnikiem popytowym mógł być także fakt ostatniej sesji z prawem do dywidendy oraz wczorajszy ok. 0,5% wzrost cen miedzi na LME). W dniu dzisiejszym solidny raport sprzedażowy pokazał AUTO PARTNER (utrzymana w czerwcu wysoka dynamika w sprzedaży w ujęciu rocznym).
 
W dzisiejszym kalendarium ponownie przykuwa uwagę wystąpienie Yellen, aczkolwiek prawdopodobnie już raczej o mniejszym wpływie na rynki. Poranne finalne dane o inflacji w Niemczech nie zaskoczyły (okazały się zgodne z odczytami wstępnymi). Kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnioeuropejskie są póki co,  co do zasady, na minimalnych plusach. /Paweł Szewczyk/
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 699.26Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: