Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 10:36:07 -6h
Tokio (Japonia) 00:36:07 +8h
Sydney (Australia) 01:36:07 +9h
Londyn (Anglia) 15:36:07 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

112

Alibaba najpopularniejszą spółką w pierwszej połowie 2017 roku

13.07.2017 12:07 czwartek

Saxo Bank ogłosił listę pięciu najpopularniejszych akcji wśród użytkowników SaxoTraderGO w pierwszej połowie 2017 roku. Z danych wynika, że inwestorzy i inni rynkowi gracze nadal preferują akcje spółek technologicznych z USA, które radzą sobie lepiej od innych firm notowanych na giełdach. 

 
- Z uwagi na wzrost sektora technologicznego o 18% od początku roku, wszyscy mówią o bańce, a czerwiec przypomniał o zmienności, gdy nagle indeks Nasdaq 100 stracił 4% w ciągu dwóch sesji. Jednak sektor szybko znalazł nowych kupujących, ponieważ to nadal jedno z niewielu miejsc z potencjałem do dalszego wzrostu w obecnym otoczeniu makro. Mimo to, wyceny spółek technologicznych są już na tyle wysokie, że dalsze zwyżki mogą nie być kontynuowane – mówi Peter Garnry, dyrektor ds
. strategii rynków akcji w Saxo Banku.
 
Akcje Alibaby zyskały 32% w drugim kwartale dzięki pozytywnym wynikom finansowym za czwarty kwartał w roku finansowym 2017 (kończącym się w marcu). Wyniki te opublikowano 18 maja. Przychody okazały się lepsze o 7% od prognoz, notując wzrost o 60% rok do roku. E-commerce w Chinach nadal oferuje wysokie zwroty i więcej możliwości niż w innych obszarach. Dotychczas w ciągu roku akcje Alibaby zyskały 60%. Alibaba pozostaje jedną z najpopularniejszych spółek, oferując inwestorom dostęp do chińskiego rynku e-commerce.
 
Apple nie zanotowało zbyt dobrego kwartału, ponieważ ceny akcji pozostały bez większych zmian wobec zwyżki o 15% w przypadku cen akcji Samsunga. Inwestorzy prognozują spowolnienie wzrostu Apple'a, oczekując w 2017 roku dynamiki wzrostu na poziomie 5%. Mimo że Apple znajduje się w gorszym okresie, to spółka pozostaje popularna, ponieważ jest nadal najbardziej zyskownym producentem smartphone'ów z szeroką i lojalną bazą klientów.
 
Amazon można nazwać nowym Applem, a spółka cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów z powodu niezwykle dynamicznego wzrostu oraz dostępu do szybko rosnącego rynku e-commerce. W drugim kwartale ceny akcji spółki zyskały 9% w reakcji na pozytywne wyniki finansowe oraz przejęcie Whole Foods, co ma pomóc firmie w rozwinięciu sieci dystrybucyjnej w miastach.
 
NVIDIA to jedna z najbardziej pożądanych spółek, której procesory GPU są używane w takich szybko rozwijających się segmentach jak gry, centra danych i samochody (autonomiczne). W drugim kwartale akcje spółki wzrosły o 33% w reakcji na napawające optymizmem wyniki finansowe, wskazujące na wzrost przychodów o 48% rok do roku.
 
Facebook pozostaje najbardziej atrakcyjnym serwisem społecznościowym w zachodnim świecie, posiadając 1,4 miliarda użytkowników i oferując atrakcyjne fundamenty biznesu. Ceny akcji wzrosły o 6% w reakcji na lepsze od oczekiwań wyniki finansowe, jednak część inwestorów obawia się, że wzrost zacznie spowalniać w nadchodzących latach, ponieważ Newsfeed na platformie Facebooka powoli osiąga swoje maksymalne limity.
 
Najpopularniejsze akcje – wszystkie rynki:
 
Alibaba Group Holding Ltd
Apple Inc.
Amazon.com Inc.
NVidia Corp.
Facebook Inc.
 
Najpopularniejsze akcje wśród polskich inwestorów:
 
Banco Bilbao Vizcaya Argentaria SA
Amazon.com Inc.
Apple Inc.
KGHM Polska Miedz SA
Electronic Arts
 
Najpopularniejsze akcje w Europie Środkowo-Wschodniej:
 
NVidia Corp.
Apple Inc.
Amazon.com Inc.
Facebook Inc.
Alibaba Group Holding Ltd
 
Saxo Banku
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły:

Tygodnik FX

2018-04-20 15:16:03

BM Alior Bank - Raport Rynkowy

2018-04-20 11:37:37

Wzrostowa próba

2018-04-20 10:18:49

Korekta na rynkach rozwiniętych

2018-04-20 10:17:54

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

2018-04-20 09:07:12