Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 19:08:36 -6h
Tokio (Japonia) 09:08:36 +8h
Sydney (Australia) 10:08:36 +9h
Londyn (Anglia) 00:08:36 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

14.07.2017 09:21 piątek

Sytuacja rynkowa
 

Wczorajsza sesja na krajowym rynku, przy ponownie podwyższonych jak na okres wakacyjny obrotach, przyniosła kontynuację środowego impulsu wzrostowego, a liderem wzrostu były spółki o największej kapitalizacji. WIG20 wzrósł co prawda „jedynie” o 0,4% przy blisko 0,7% dla indeksu szerokiego rynku, WIG, jednak wynika to z odcięcia dywidend w KGHM i PKN ORLEN (cenowy charakter pierwszego ze wspomnianych indeksów). 

Indeks 20 największych spółek jeszcze bardziej zbliżył się do górnego przedziału horyzontalnego kanału, z którego wybicie otwierałoby drogę na psychologiczną barierę 2400 punktów, a następnie szczyty bieżącej hossy (nieco ponad 2422 punkty intraday).
 
Sektorowym liderem wzrostów okazała się energetyka
. Indeks WIG-Energia, który już w środę ustanowił swój nowy szczyt w bieżącej hossie, wczoraj istotnie go poprawił (wzrost o 2,33%). PGE oraz ENEA są na swoich ponad rocznych maksimach, TAURON także, chociaż 3,70 zł jest także lokalnych maksimum jeszcze z czerwca br., zaś ENERDZE do rocznego maksimum po cenach zamknięcia brakuje mniej niż 4%. 
 
W dniu wczorajszym ustalono cenę akcji w IPO spółki PLAY COMMUNICATIONS: 36 zł dla inwestorów niebędących uprawnionymi pracownikami, a więc blisko 20% poniżej ceny maksymalnej.
 
W kalendarium dzisiejszej sesji istotne dane ze Stanów Zjednoczonych, w szczególności dane o inflacji konsumenckiej za czerwiec. Prognozy wskazują na spadek dynamiki zmian cen z 1,9% r/r w maju do 1,7% r/r w czerwcu i gdyby tak się stało, byłby to czwarty z rzędu miesiąc spadku inflacji w ujęciu rocznym.  Dane o inflacji są o tyle istotne, że mogą kształtować przyszłą politykę FED – wczoraj Jannet Yellen oświadczyła, że ryzyka dla inflacji są dwustronne oraz że jest zbyt wcześnie by oceniać czy inflacja osiągnie, czy nie, swój cel a także że wciąż na (niskie) odczyty inflacyjne wpływają w jej opinii czynniki o charakterze przejściowym. 

Więcej informacji w załączniku

BM Alior Bank 


 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 314.96Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: