Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 19:24:34 -6h
Tokio (Japonia) 09:24:34 +8h
Sydney (Australia) 10:24:34 +9h
Londyn (Anglia) 00:24:34 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Alior Bank: Raport Rynek Akcji

17.07.2017 10:06 poniedziałek

Sytuacja rynkowa

Piątkowa sesja nie przyniosła większych zmian na rynkach europejskich, w tym na krajowym parkiecie, aczkolwiek cały tydzień można uznać za naprawdę udany (WIG wzrósł o 2,3%). Nowy historyczny rekord ustanowił amerykański indeks S&P500, w reakcji na udany początek sezonu wyników za II kw. br.

Zagregowany zysk netto spółek, które dotychczas opublikowały wyniki kwartalne, wchodzących w skład S&P500 jest wyższy r/r o 14,6% przy przychodach wyższych o ponad 5%, generalnie odnotowywane są także póki co pozytywne zaskoczenia. W piątek opublikowano także szereg istotnych danych z gospodarki amerykańskiej – niższy od oczekiwań okazał się odczyt inflacji konsumenckiej w czerwcu, słabsza była także dynamika sprzedaży detalicznej m/m, a nieco lepsza produkcji przemysłowej

. Dane te (w szczególności spadające tempo inflacji) wpłynęły na notowania dolara, który się dynamicznie w piątek osłabił (co jest generalnie wodą na młyn dla rynków wschodzących).

Po zamknięciu piątkowej sesji ALUMETAL oraz MERCATOR MEDICAL przekazały informacje odnoszące się do wyników II kwartału br. (szczegóły w Wybranych komunikatach ze spółek), oba przypadki mogą zostać przez rynek odebrane negatywnie, gdyż wskazują na pogorszenie wyników spowodowane m.in. kształtowaniem się cen surowców.

W kalendarium dzisiejszej sesji uwagę zwracają finalne dane o inflacji konsumenckiej w strefie euro oraz opublikowane już dane z Chin, które okazały się zaskakująco mocne (zarówno dynamika PKB w II kw., jak i dynamika sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej za czerwiec). Dane z Państwa Środka wspierają rynkowy sentyment – indeksy azjatyckie notują dziś w większości przypadków wzrosty (aczkolwiek ich dynamika jest niewielka), a kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnioeuropejskie także są na lekkich plusach. /Paweł Szewczyk/...Więcej informacji w załączniku

Alior Bank

Plik w formacie PDF Całość w formacie .PDF [ 693.58Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: