Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 00:09:50 -6h
Tokio (Japonia) 14:09:50 +8h
Sydney (Australia) 15:09:50 +9h
Londyn (Anglia) 05:09:50 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

27.07.2017 08:39 czwartek

Sytuacja rynkowa
 

Środowa sesja przyniosła wzrostowe odbicie dla FW20. Na wykresie 60-min kurs odbił od strefy wsparcia zniesienia 50% z zapoczątkowanej w pierwszej połowie lipca fali wzrostowej. Pojawiające się dla ostatnich minimów cenowych pozytywne dywergencje na szybszych wskaźnikach AT zyskały potwierdzenie w zachowaniu kursu. Otworzone wczoraj okno cenowe (luka startowa) będzie teraz określać pierwsze wsparcie w pobliżu 2347 pkt. 

Na przecięciu średnich 15 i 30 godz. jest aktywny sygnał kupna, powoli do góry rusza ADX. Jedynie niezbyt wysoki wolumen podważałby znaczenie wczorajszego odbicia. Na wykresie dziennym pojedynczy i w dodatku niski korpus wczorajszej świecy wzrostowej jeszcze nie przesądza o zmianie kierunku, zwłaszcza że wspomniana aktywność inwestorów była dość niska
. Tym samym układ podstawowych wskaźników pozostaje również bez większych zmian. Mocniejsza reakcja (wyższy korpus wzrostowy) miała miejsce dla indeksu bazowego, chociaż poziom obrotów również był niewysoki. 
 
Na rynkach amerykańskich utrzymują się wzrostowe nastroje. NASDAQ 100 wchodzi na nowe rekordy cenowe, a sprzyjają temu chociażby wyniki finansowe tuzów technologicznych, jak np. wczorajszy raport Facebook z wyższymi od oczekiwań przychodami i zyskiem. Kontrakty terminowe na Eurostoxx50 poddają się mocniejszemu wzrostowemu odbiciu, ale już futures DAX stoją w miejscu. 
 
Po wczorajszym posiedzeniu FOMC nie ma niespodzianek. Zgodnie o oczekiwaniami główną stopę pozostawiono bez zmian w przedziale 1-1,25%. Jednocześnie ponownie zasygnalizowano, że w niedługim czasie powinno rozpocząć się redukowanie portfela aktywów FED. Tutaj z uwagą jest obserwowana sytuacja inflacyjna, a ta, jak pokazują ostatnie odczyty, wyraźnie hamuje. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku w USA oraz cotygodniowy raport o nowych zasiłkach dla bezrobotnych.  
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 189.93Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: