Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 06:16:45 -6h
Tokio (Japonia) 20:16:45 +8h
Sydney (Australia) 21:16:45 +9h
Londyn (Anglia) 11:16:45 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

02.08.2017 08:30 środa

Sytuacja rynkowa
 

Wtorkowa sesja dla FW20 przyniosła niewielką zwyżkę kursu. Na wykresie 60-min początkowe osłabienie notowań było ruchem powrotnym do linii wybicia z wcześniejszej formacji podwójnego dna. Wsparcie zostało obronione i do zamknięcia notowań kurs przybliżał się do strefy oporu majowo lipcowych szczytów w obszarze ok. 2400 pkt. 

W kontekście określenia szans przebicia niepokoi spadek LOP, który w ciągu ostatnich 7 dni sesyjnych obniżył się o ponad 2,5 tys. szt. Na wykresie dziennym świeca wisielca po wczorajszej spadające gwieździe umniejsza prawdopodobieństwo wybicia ponad wspomniane szczyty. Wskaźniki AT w tym interwale podtrzymują sygnały wzrostowe. 
 
Opublikowany raport PKB za II kw w strefie euro (przyspieszenie rocznej dynamiki do 2,1% z poprzedniej 1,9%) oraz wysokie wskaźniki PMI dla przemysłu wspierają wzrostowe odbicie w regionie, silnej zwyżce poddawały się zarówno kontrakty terminowe na DAX i jak Eurostoxx 50
. Dodatkowym bodźcem mogło być zatrzymanie wzrostowej rajdu na EURUSD. Kolejny historyczny rekord ma miejsce dla futures Dow Jones, aczkolwiek wysoki cień wczorajszej świecy może sygnalizować problem z utrzymaniem zwyżki. Szerszy S&P500 pozostaje blisko ostatnich, historycznych szczytów; do ostatnich maksimów zmierzają kontrakty na Nasdaq100. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane i inflacji PPI w strefie euro oraz raport niezależnej agencji ADP nt. zmian zatrudnienia w amerykańskiej gospodarce. Oczekiwany jest przyrost nowych etatów do 185 tys z poprzednio obliczonych 158 tys, aczkolwiek wskazania ADP w ostatnich miesiącach często rozmijają się z oficjalnymi danymi.
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 185.57Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: