Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 16:15:40 -6h
Tokio (Japonia) 06:15:40 +8h
Sydney (Australia) 07:15:40 +9h
Londyn (Anglia) 21:15:40 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

07.08.2017 09:07 poniedziałek

Sytuacja rynkowa
 

Po dwóch z rzędu spadkowych sesjach indeksu WIG, piątek przyniósł umiarkowaną zwyżkę, przy wzrostowym otoczeniu zewnętrznym, wspieranym solidnym odczytem z amerykańskiego rynku pracy. Stopa bezrobocia ponownie spadła do minimów w bieżącym cyklu gospodarczym, liczba nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych przebiła oczekiwania, a wzrost płac w ujęciu m/m okazał się zgodny z oczekiwaniami.

Dane te umocniły dolara, co przyniosło relatywną siłę eurolandu (wzrost Euro Stoxx 50 o blisko 1,2%), aczkolwiek indeksy amerykańskie także zanotowały wzrosty, a DJIA ponownie poprawił historycznie rekordowy poziom.
 
Spośród indeksu WIG liderem zwyżki było LPP
. Spółka już po zamknięciu sesji opublikowała wstępne wybrane dane finansowe, zgodnie z którymi zysk operacyjny w II kw. br. wyniósł 208 mln zł (powyżej konsensusu PAP o 9,4%), a zysk netto: 173 mln zł ( powyżej konsensusu PAP o 10,6%). 
 
Na szerokim rynku negatywnie wyróżnił się SYNTHOS (-5,19%), po informacji o planowanych testach na utratę wartości aktywów (które mają być przeprowadzone w terminie do 11 sierpnia br.; więcej w Wybranych komunikatach ze spółek). Po sesji inna spółka z branży chemicznej, PUŁAWY (z GRUPY AZOTY), poinformowała o odpisie aktualizującym, którego negatywny wpływ na wynik operacyjny wynieść ma 14,7 mln zł (zarówno dla PUŁAW, jak i całej GRUPY AZOTY w sprawozdaniu skonsolidowanym).
 
Kalendarium dzisiejszej sesji jest dość ubogie. Poranne dane o dynamice produkcji przemysłowej dla Niemiec rozczarowały, mimo to notowania kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnioeuropejskie oraz sesja w Azji wskazują na kontynuację pozytywnych tendencji w otoczeniu zewnętrznym. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 336.87Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: