Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 18:52:33 -6h
Tokio (Japonia) 08:52:33 +8h
Sydney (Australia) 09:52:33 +9h
Londyn (Anglia) 23:52:33 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

10.08.2017 08:42 czwartek

Sytuacja rynkowa
 

Wczorajsza sesja przyniosła istotną kontrę wobec wtorkowego wybicia. Technicznie byłby to ruch powrotny do pokonanego oporu, który wg. cen maksymalnych wynosi 2405 pkt., wg. cen zamknięcia 2399 pkt. Z tego punktu widzenia wczorajsza zniżka jeszcze nie inkorporuje w sobie zagrożeń dla wtorkowej udanej ofensywy. 

Może niepokoić podwyższony wolumen na spadku przy nadal rosnącym LOP. Na wykresie świecowym pojawiła się formacja harami, wymaga jednak potwierdzenia, za które można przyjąć ewentualne zamknięcie sesji poniżej wtorkowego korpusu czyli 2388 pkt. Jeżeli jednak wsparcie i samo wtorkowe wybicie zostanie podtrzymane, to kolejny poziom docelowy wyznaczony współczynnikiem 1,618 z majowo czerwcowej korekty spadkowej jest określony przy poziomie 2509 pkt. 
 
Na giełdach amerykańskich wczorajsza sesja nie przyniosła dużych zmian
. Kontrakty terminowe na Dow Jones po wtorkowej zniżce i spadającej gwieździe lekko obsuwają się. Futures na S&P500 pozostają stabilnie w strefie konsolidacji 2460-2480 pkt. Kontakty na Eurostoxx50 nie wytrzymały presji i silnie zniżkując poddały się 3 miesięcznej spadkowej linii oporu, futures DAX powróciły do swoich ostatnich minimów. Klimat przed otwarciem sesji dla FW20 jest więc średni sprzyjający. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane z USA o cenach produkcji sprzedanej oraz cotygodniowym raporcie o nowych zasiłkach dla bezrobotnych. We wczorajszym raporcie kwartalnym w USA wykazano obniżenie tempa wzrostu kosztów jednostkowych co jednocześnie wpłynęło na podwyższenie produktywności. /Marcin Brend
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 187.95Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: