Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 19:00:56 -6h
Tokio (Japonia) 09:00:56 +8h
Sydney (Australia) 10:00:56 +9h
Londyn (Anglia) 00:00:56 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

10.08.2017 09:14 czwartek

Wzrost napięcia geopolitycznego na Półwyspie Koreańskim przyczynił się do wczorajszego odwrotu od ryzyka na globalnych rynkach. Na uwagę zasługiwać może jednak odrabianie strat przez indeksy amerykańskie w ostatniej godzinie handlu, czego efektem są jedynie niewielkie zniżki na Wall Street, przy znacznie mocniejszej korekcie na innych rynkach rozwiniętych.

Indeksy azjatyckie w dniu dzisiejszym zniżkują, aczkolwiek główny indeks giełdowy kraju prawdopodobnie najbardziej narażonego na ewentualną agresję ze strony Korei Płn.,  południowokoreański KOSPI, odrobił dużą część strat w drugiej fazie sesji, co sugerować może przynajmniej krótkoterminowe uspokojenie nastrojów. 

 
Raport półroczny w dzisiejszych godzinach porannych przekazał ALIOR BANK
. W II kw. br., niższy od konsensusu rynkowego (konsensusu PAP) wynik prowizyjny oraz wyższe niż oczekiwane odpisy z tytułu utraty wartości kredytów zostały „z nawiązką” zrekompensowane w postaci wyższego od konsensusu PAP wyniku odsetkowego – w efekcie zysk netto przekroczył oczekiwania rynkowe o 7%, osiągając wartość blisko 100 mln zł. Dodatkowo w dniu dzisiejszym opublikowano zawiadomienie o przekroczeniu przez Nationale-Nederlanden OFE  progu 5% kapitału zakładowego w ALIOR BANKU.
 
W kalendarium dzisiejszej sesji uwagę przykuwa ponownie szereg danych ze Stanów Zjednoczonych, aczkolwiek ważniejsze publikacje zaplanowane są na jutro, przede wszystkim te związane z odczytami inflacji konsumenckiej. Dziś m.in. mniej ważne, aczkolwiek powiązane z CPI odczyty inflacji producenckiej, czyli PPI.
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 321.69Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: